
Підтримці сталого співробітництва між українськими закладами вищої освіти та Hochschule Wismar та розвитку освіти з комплаєнс-менеджменту в Україні та Німеччині було присвячено експертне обговорення "Поєднуючи кордони через освіту з Compliance Management: Німеччина & Україна".
Які вигоди отримують українські університети від участі в програмі Erasmus+ та наскільки важливо залучати українців до європейських проектів? Відповідаючи на це питання, кандидат педагогічних наук і координаторка Національного офісу Erasmus+ в Україні Світлана Шитікова зазначила, що основні тенденції, напрямки та пріоритети співпраці формуються у тісній взаємодії з Міністерством освіти і науки України, Міністерством молоді та спорту, міжнародними партнерами, закладами вищої освіти та іншими організаціями, які беруть участь у реалізації проектів та програми Erasmus+ в Україні.
"Практично у вищій освіті ми маємо напрями, які безпосередньо спрямовані на підготовку фахівців для переговорного процесу по вступу України в ЄС. Це підготовка перекладачів на мови держав-членів Європейського Союзу, як створення, так і розвиток спільних освітніх програм. Це так само і заклади вищої освіти, як драйвер розвитку регіонів та спільнот, і підготовка вчителів, починаючи з шкільної освіти, педагогічна освіта, освіта дорослих, диференціація доступу до вчительської освіти в межах саме розвитку компетентностей, професійного розвитку вчителів", - підкреслила Світлана Шитікова.
Програма Erasmus+ не лише підтримує фінансово проекти, пов'язані з мобільністю та співпрацею між організаціями, але й виступає як сильна платформа та професійна мережа у багатьох сферах програми.
Після повномасштабного вторгнення Європейська комісія відкрила безпрецедентну кількість програм підтримки і співпраці з Україною. Наразі для українських організацій, які працюють в сфері освіти, професійної підготовки молоді і спорту, існують 40 конкурсів, де можна співпрацювати із закладами вищої, професійно-професійно-технічної, фахової передвищої освіти, закладами освіти дорослих, школами. Всього за різними напрямами програми реалізуються більше 5 тисяч проектів.
Роман Нестеренко є офіційним представником проєкту EUComplianceM4UA від України та заступником начальника управління міжнародних відносин Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. У рамках свого виступу він обговорив найкращі підходи до розвитку сталого співробітництва між університетами, використовуючи як приклад тривалу співпрацю між Університетом прикладних наук Вісмара і Каразінським університетом. Він також акцентував увагу на багаторічних традиціях співпраці каразінців з університетами Німеччини.
"Нашому університету цього року 220 років, - зазначив Роман Нестеренко. - І при заснуванні ключову роль зіграла співпраця з Німеччиною. Перші професори нашого університету були з Німеччини. Багато з них були з провідних німецьких університетів. До речі, одна з центральних вулиць Харкова, де жили більшість німецьких професорів, була німецькою".
Координатор проєкту EUComplianceM4UA, професор ділового адміністрування та керівник програми International Management у Hochschule Wismar, Алі Арнаут, розкрив важливість комплаєнс-освіти в сучасному світі.
Комплаєнс полягає у виконанні правильних дій у належний спосіб та з відповідними цілями. На перший погляд це може здаватися простим і легким для висловлення, але насправді досягти цього в компанії, організації чи в повсякденній практиці вкрай складно. Важливо розуміти, що виконання правильних дій передбачає дотримання законодавства, а також внутрішніх регламентів. Це також вимагає взаємоповаги і поваги до інших. Таким чином, цей підхід ґрунтується на цінностях, які визначають, як ми ставимося до людей і як організовуємо нашу соціальну структуру, - підкреслив Алі Арнаут.
#Університет #Вища освіта #Україна #Харківський національний університет #Харків #Німеччина #Міністерство освіти і науки України #Вищий навчальний заклад #Європейський Союз #Політик #Сталий розвиток #Кандидат наук #Компетентність #Європейська комісія #Міжнародні відносини #Німецька мова #Програми Еразмус #Перекладач #Вісмарський університет прикладних наук