Кабінет Міністрів України, разом з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством освіти і науки, спільно з експертами підготували рекомендації для відповідального впровадження штучного інтелекту в закладах вищої освіти.

Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти і науки спільно з фахівцями створили рекомендаційний документ з питань відповідального застосування штучного інтелекту в університетах. Ці поради призначені для викладачів, студентів, управлінського персоналу освітніх установ та дослідників, щоб ефективно інтегрувати ШІ в навчальний та науковий процес.

"Сучасний освітній процес неможливий без використання штучного інтелекту. Університети зобов'язані пристосовуватися до новітніх освітніх тенденцій та інтегрувати провідні міжнародні практики в галузі ШІ, щоб залишатися конкурентоспроможними, здійснювати нові наукові відкриття та готувати кваліфікованих фахівців", -- підкреслив Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації у сфері IT.

Ці рекомендації пропонують поради щодо формування ефективних запитів, корисні інструменти штучного інтелекту та приклади завдань, у вирішенні яких ШІ може надати допомогу. Наприклад:

Цей документ спростовує поширені уявлення про штучний інтелект, що існують серед наукової та освітньої спільноти. Зокрема, він торкається питання загроз, які ШІ може становити для академічної доброчесності, побоювань щодо можливості заміни викладачів інструментами на базі ШІ, а також витрат на впровадження технологій штучного інтелекту в університетах.

"За умови відповідального використання штучний інтелект покликаний не замінювати викладача, а розвантажувати та полегшувати його роботу. Передавши рутинні завдання ШІ, педагог може зосередитися на тому, що не піддається автоматизації: живій взаємодії зі студентами, командній роботі та розвитку м'яких навичок", -- зазначає заступник Міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній.

Рекомендації також охоплюють безпековий складник інтеграції ШІ-інструментів в освітніх закладах. Серед ключових принципів -- контроль з боку людини, конфіденційність й управління даними, прозорість, недискримінація тощо.

Вищі навчальні заклади мають можливість ознайомитися з прикладами реалізації політик щодо використання штучного інтелекту, заснованими на успішних практиках зарубіжних освітніх установ. У цьому документі аналізуються різноманітні сценарії інтеграції ШІ у навчальний процес — від певних обмежень до стимулювання використання технологій ШІ, в залежності від типу завдання та на розсуд викладача.

У рекомендаціях подано корисні матеріали для підвищення рівня ШІ-грамотності та можливості для безоплатного або пільгового доступу для ЗВО до популярних ШІ-інструментів від Microsoft, Google, Amazon, Canva, Grammarly та інших.

Ось декілька рекомендацій для педагогів та адміністраторів вищих навчальних закладів:

Додаткові поради, інструменти та приклади можна знайти у документі з рекомендаціями. Після його вивчення, будь ласка, поділіться своїми відгуками, які сприятимуть вдосконаленню матеріалу.

Ці рекомендації були підготовлені Міністерством цифрової трансформації, Міністерством освіти і науки, а також експертною робочою групою за підтримки проекту "Цифровізація для зростання, доброчесності та прозорості" (UK DIGIT). Проект реалізується Фондом Євразія за фінансової підтримки UK Dev. У розробці порад враховано думки представників освітньої сфери, фахівців у галузі інформаційних технологій та закладів вищої освіти.

#Microsoft #Google #Університет #Сполучене Королівство #Учитель #Заклад вищої освіти #Уряд України #Міністерство освіти і науки України #Документ #Політик #Штучний інтелект #Інформаційні технології #Grammarly #Amazon (компанія) #Автоматизація #Конкуренція (компанії) #Полотно #Євразія

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Трамп висловив загрозу скасувати податкові пільги для Гарвардського університету | УНН
В Україні розпочинаються широкомасштабні перевірки: активніше шукатимуть ухильників від служби.
Знеболення в паліативній медицині: новий підхід до покращення якості життя пацієнтів.
Теги