Харків, який зараз потерпає від безупинної агресії РФ, здавна був осередком промисловості, освіти та культури. У місті був заснований один із перших в Україні університетів, тут жили і творили видатні письменники та науковці. З грудня 1919 року Харків став першою столицею України, і місто почало розвиватися в напрямку індустріалізації.
В інтернеті опублікували знімки, що демонструють, яким Харків виглядав сто років тому. У той час населення міста суттєво збільшилося через зведення великих промислових підприємств та приток мігрантів.
На початку 1920-х років у Харкові почали функціонувати кілька іноземних дипломатичних представництв і консульств. Водночас відбувався активний розвиток промисловості, преса набирала популярності, а кількість шкіл і наукових установ зростала. У 1926 році був проведений процес реорганізації старого технологічного інституту, в результаті якого виникли окремі самостійні заклади, такі як Машинобудівний, Хіміко-технологічний та Електро-технічний інститути. Після завершення Другої світової війни ці інститути були об'єднані, що призвело до створення Харківського Політехнічного інституту.
Саме у Харкові постали літературні і мистецькі об'єднання "Плуг", "Гарт", "Вапліте", ВУСПП, тощо, а в 1934 році створено єдину Спілку письменників України.
Функціонували також театри, такі як Театр юного глядача (заснований у 1920 році), Український драматичний театр імені Івана Франка (створений у 1923 році), а також Харківський державний український академічний театр опери та балету, який був перенесений з Києва, відомий як "Березіль" (1926-1933) та інші.
Після того, як Харків став столицею, його почали розбудовувати інтенсивніше. Новим центром міста стала площа Дзержинського з комплексом будівель Держпрому (1925-1929). На площі Повстання збудували Палац культури. Звели нові та реконструювали ряд старих заводів, збудували житлові комплекси та студентське містечко. Тоді ж продовжили трамвайні лінії, та впровадили схеми руху автобусів і тролейбусів.
У мережі з'явилися світлини, що були зроблені у центрі міста, на тодішній площі Рози Люксембург (зараз - Павлівський майдан) у 1920-х роках.
На центральній площі відбувались одні із головних подій міста. Тут проводилися великі ярмарки та знаходився міський ринок. Також це здавна було місце мітингів і народних зборів. Деякий час площа навіть мала назву Народна.
Раніше OBOZ.UA розповідав, яким був Чернігів у часи Другої світової.
#Росія #Університет #Київ #Студент #Мітинг #Справедливо #Чернігів #Україна #Харків #Театр #Друга світова війна #Автобус. #Міграція населення #Опера #Інститут #Балет #Іван Франко #Консульство #Індустріалізація #Гарт (літературна організація) #Держпром #Національна спілка письменників України #Фелікс Дзержинський #Трамвай #Тролейбус #Люксембург