"Дитячий сміх знову заповнить шкільні коридори": Кока-Кола у співпраці з Українським Червоним Хрестом надали гімназії на Київщині мобільну котельню.

Гімназія у селі Веселинівка, що на Київщині, отримала мобільну котельню, надану в партнерстві компанії Кока-Кола та Українського Червоного Хреста. Це новітнє обладнання дозволить опалювати приміщення навчального закладу протягом зимового періоду, використовуючи газ. У випадку його відсутності, котельня здатна працювати на дизельному пальному. Потужність мобільної котельні становить 200 кВт, що повністю відповідатиме потребам гімназії.

14 листопада до села доставили нову котельню. Її планують встановити та запустити в двоповерховій школі протягом найближчих кількох тижнів. Цей заклад став одним із отримувачів мобільної котельні в рамках великого проєкту, реалізованого Кока-Колою та Українським Червоним Хрестом, що триває вже два роки і має на меті забезпечити теплом соціальні установи по всій території України. За цей період компанія Кока-Кола інвестувала в проєкт більше 8,5 мільйона доларів США.

"У минулому році ми успішно надали 45 мобільних котелень, які стали рятівним колом для тисяч людей під час суворих зимових холодів. Цього року Coca-Cola HBC Ukraine готова надати ще 60 котелень, щоб забезпечити теплом школи, дитячі садки, медичні установи та житлові будинки," - підкреслив Андрій Бублик, директор з корпоративних зв'язків та сталого розвитку Coca-Cola HBC Ukraine.

Протягом останніх двох років було передано 105 котелень, загальна потужність яких складає приблизно 600 МВт. Це дозволяє обігріти площу до 600 тисяч квадратних метрів. Усі котельні виготовлені в Україні, в місті Біла Церква, що розташоване на Київщині.

"А це значить, що гроші залишаються в Україні та продовжують працювати на українські громади," - додає Андрій Бублик.

Василинівка — маленьке село, що входить до складу Баришівської громади, і в якому проживає понад тисячу осіб. Раніше освітній заклад розташовувався в старовинному маєтку поміщиці Семиградової. Ця історична архітектурна споруда не відповідала сучасним вимогам. Тому, після початку війни, школа була перенесена до будівлі дитячого садка, зведеного в 80-х роках, де наявний надійний підвал, що виконує функцію бомбосховища.

"На сьогодні в нашій школі навчаються 39 учнів у класах з 1 по 4. Частину приміщення займає дитячий садок, де виховується 19 дітей. У нас працює семеро вчителів та співробітників. З приходом холодів ми змушені були перейти на дистанційне навчання. Це сталося через те, що використання дров'яної котельні, яка знаходиться в нашому приміщенні, заборонено новими будівельними нормами для навчальних закладів. Тому мобільна установка, надана Українським Червоним Хрестом і компанією Кока-Кола, є саме тим, що нам зараз потрібно", - зазначила директор Веселинівської гімназії Леся Миргородська.

В даний час в гімназії заняття відбуваються в онлайн-форматі. Вчителі щоденно приходять у школу, де їх зустрічають порожні аудиторії.

''Вже хочеться знову чути веселий сміх дітей у коридорах. Я помічаю, що їм значно цікавіше відвідувати уроки, ніж залишатися вдома за екранами. Сподіваємося, що до кінця осені встановлять котельню, і ми зможемо знову працювати на повну потужність'', - зазначає директорка.

Мобільні котельні були передані установам, які потребували додаткового опалення в умовах важкої ситуації.

Український Червоний Хрест, спільно з державними органами, виявив громади, які найбільше потребують підтримки перед початком опалювального сезону. Особливу увагу приділено населеним пунктам, що зазнали окупації або знаходяться в безпосередній близькості до лінії фронту.

"Це вже третя зима в умовах війни, та, зважаючи на досвід попередніх років, розуміємо, що громади потребують спеціального обладнання для забезпечення теплом критичної інфраструктури", - говорить генеральний директор Українського Червоного Хреста Максим Доценко.

Навчальний заклад у Веселинівці звернувся з проханням про мобільну котельню наприкінці літнього сезону. Відразу ж було розпочато підготовку проектно-кошторисної документації, а також розроблений план підключення двоповерхової будівлі до мобільного теплового обладнання.

"Ця мобільна котельня - одне з найкращих рішень у сучасних реаліях. І потрібні вони передусім там, де немає центрального теплопостачання. Київщина отримає 24 мобільні котельні в додаток до 7, які були передані минулого року. Їх легко монтувати, у них є аварійний режим, який дозволяє їх запускатися на дизелі чи мазуті. Також її можна легко переставити з місця на місце", - каже начальник відділу з підтримки житла та прихистків Українського Червоного Хреста Микита Ільїн.

Ця ініціатива є лише частиною масштабної благодійної підтримки, яку Кока-Кола разом з Українським Червоним Хрестом надають українським громадам у цей важкий час війни.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення Система компаній Кока-Кола спільно з Фундацією Кока-Кола зобов'язалась забезпечити українцям благодійну допомогу на суму понад 35 млн доларів США.

#Гімназія (школа) #Україна #Військова окупація #Школа #Українці #Дистанційна освіта #Інфраструктура #Лінія фронту #Дитячий садок #Київщина #Київська область #Біла Церква #Котельня #Український Червоний Хрест #Кока-кола #Поміщик #Дизельне паливо #Сталий розвиток #Природний газ #Долар США #Мазут. #Дизельний двигун #Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги