
Попри дедалі агресивнішу політику Кремля щодо азербайджанців, Азербайджан та Росія залишаються пов'язаними авторитарними режимами, а конфлікт між Алієвим та Путіним неможливий, бо йдеться не лише про політику, а про багатомільярдні спільні інтереси.
Таку думку політичний біженець та журналіст опозиційного медіа Turan-TV Емін Ахмедбеков висловив у коментарі власному кореспонденту Укрінформу.
Не варто створювати ілюзій щодо погіршення співпраці між країнами. Важливо усвідомлювати, що Азербайджан і Росія, поки на чолі обох держав залишаються Алієв і Путін, є тісно пов'язаними країнами з дружніми режимами. Це зумовлено, зокрема, значними інвестиціями родини Алієвих у Росії, які, на нашу думку, оцінюються в приблизно 10-12 мільярдів євро. Додатково, родина володіє значною нерухомістю по всій Москві та Санкт-Петербургу. Вони мають безліч об'єктів на Рубльовці, ринках, ресторанах тощо, що підкреслює їхні економічні інтереси в Росії, - зазначив журналіст.
На його переконання, в нинішніх умовах президент Ільхам Алієв не має наміру вступати у конфлікт із Путіним і "насправді не прагне цього". Саме з цієї причини з моменту підриву в грудні 2024 року російськими військовими пасажирського літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines не було введено жодних санкцій проти Росії.
"Їх не існувало, і ніколи не існуватиме. Два режими не можуть функціонувати окремо, оскільки вони тісно переплетені. Азербайджан також підтримує Росію, постачаючи їй вантажі з Центральної Азії та Китаю," - підкреслив він.
Ахмедбеков зазначив, що в Азербайджані процеси російської пропаганди та русифікації реалізуються на офіційному рівні. Хоча популярність президента знизилася до рівня, нижчого за 80% у порівнянні з періодом після Карабаської війни, вона все ще залишається на досить високому рівні.
"Рейтинг Алієва, скажімо, знизився до 40%. Це відбувається через те, що соціальна ситуація в Азербайджані залишає бажати кращого, незважаючи на наявність значних ресурсів. Однак ці ресурси, по суті, контролюються лише його родиною. В даний час в Азербайджані повністю транслюються російські телеканали, а пропаганда країни ефективно інтегрована. Крім того, російськомовні газети продовжують виходити, і ситуація в цьому плані гірша, ніж була до 2014 року. Таким чином, можна припустити, що близько 30-40% азербайджанців на даний момент підтримують Путіна через цю пропаганду. У країні також домінують російські навчальні заклади - багато батьків намагаються віддати своїх дітей до російських шкіл, адже вважають, що це забезпечить їм кращу освіту. Тому в Азербайджані російська мова має пріоритетне становище," - зазначив він.
Згідно з інформацією експерта, численні громадяни Азербайджану надають підтримку українцям у їхній боротьбі.
"Ці особи насправді прагнуть звільнитися від росіян. Але уряд Азербайджану має зовсім інші інтереси – це питання виключно бізнесу. Мені прикро, що протягом 3,5 років війни в Україні влада надавала українцям лише медикаменти, генератори та паливо, як це було спочатку. Але скільки зброї Азербайджан надіслав Україні? Нічого", - зазначив він.
Згідно з інформацією, яку надала агенція Укрінформ, вбивство азербайджанців російськими силовиками в Єкатеринбурзі стало причиною того, що Баку вступив у новий формат відносин з Москвою, з якого, здається, вже неможливо повернутися.
У Міністерстві закордонних справ Азербайджану вимагали від посла Росії Михайла Євдокимова притягнення до відповідальності осіб, які винні у смерті азербайджанців у російському місті Єкатеринбург.
Зображення, надані Ахмедбековим.
#Росія #Університет #Журналіст #Укрінформ #Санкт-Петербург #Реклама #Володимир Путін #Президент (державна посада) #Біженець #Українці #Російська мова #Москва #Міністерство закордонних справ (Україна) #Кремль (фортифікаційна споруда) #Політик #Азербайджан #Ресторан #Євро #Китай (регіон) #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Експерт #Літак. #Русифікація #Державна пропаганда в Російській Федерації #Авторитаризм #Ільхам Алієв #Баку #Паливо #Єкатеринбург #Азербайджанці #Азербайджанські авіалінії #Радянська Центральна Азія