АНОНС: Лекція Віталія Скальського на тему "Павло Скоропадський і Українська Держава з подвійною ідентичністю"

Павло Скоропадський керував Українською Державою протягом семи з половиною місяців, за які значно змінив внутрішньополітичний курс. Він відновив ефективність роботи державного бюрократичного апарату, прийняв бездефіцитний державний бюджет та розробив концепцію формування армії. В рамках цих ініціатив була створена Сердюцька дивізія і розпочато створення Військової академії. Скоропадський також уклав попередню угоду про мир з Росією та активізував роботу дипломатичних представництв. Всі педагоги отримали можливість навчатися на курсах українознавства, в країні відкрилися більше ста нових гімназій і два університети з українською мовою викладання, а також засновано Національний архів, Національну бібліотеку, Національний музей, Український національний театр і Державний драматичний театр. Крім того, були розроблені проєкти для будівництва метрополітену в Києві та створення системи електростанцій на Дніпрі.

Водночас Гетьман отримав від опозиційних сил ряд негативних характеристик, таких як "безвольний романтик", "сентиментальний дегенерат", "підлабузник малоросійсько-руської армії", "грабіжник" та "паразит". Його правління супроводжувалося аграрними заворушеннями в Центральній Україні і масовим страйком залізничників, який призвів до паралічу держави. Преса підлягала суворій цензурі, а політики зазнавали судового переслідування та ув'язнення. В Україну прибули тисячі росіян, які рятувалися від червоного терору, і не лише прибули, а й зайняли високі посади в уряді та місцевих адміністраціях. Фактично результати місцевих виборів 1917 року були скасовані. Російська мова отримала статус офіційної, а на території України перебував іноземний військовий контингент. Врешті-решт, гетьман підписав Федеративну грамоту з Росією.

Які спонукальні причини лежали в основі дій Павла Скоропадського, яку роль він відігравав у формуванні української державності та які уроки з його діяльності можуть бути корисними для нас сьогодні, розкриє Віталій Скальський — український історик, кандидат історичних наук, дослідник періоду Української революції 1917-1921 років і військовослужбовець бригади "Хартія".

Модератор: Володимир БІРЧАК, історик, сержант бригади "Хартія".

Організатори: 13-та бригада НГУ "Хартія", ЦСМ "ЄрміловЦентр", видавництво Vivat

Дата і час: 29 квітня, вівторок, о 17:00.

Де: Харків, ЄрміловЦентр (майдан Свободи, 4)

#Росія #Університет #Київ #Музей #Центральна Україна #Дніпро #Гімназія (школа) #Бібліотека #Україна #Українська мова #Харків #Історія #Бюрократія #Бюджет #Українознавство #Архів #Театр #Опозиція (політика) #Українська революція #Видавництво #Площа Свободи (Харків) #Кандидат історичних наук #Українська Держава #Романтизм #Електростанція #Павло Скоропадський #Гетьман #Епітет

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
У Києві пройшов хакатон, організований Кабінетом Міністрів України, на якому учасники працювали над розробкою датасету для застосування штучного інтелекту в гуманітарному розмінуванні.
Дослідження: різноманітність секторів промисловості має вплив на збільшення зайнятості у Франції.
"Фінансові ресурси, а не героїчні вчинки": росіяни в паніці через жорстокість війни, яку веде Путін, - The Times.
Теги