17 листопада: які сьогодні святкування, повір'я, звичаї та обмеження цього дня.

В Україні святкують професійний день працівники аграрного сектору.

Щорічно в Україні в третю неділю листопада святкується День працівників аграрного сектору. Це свято присвячене професіоналам, які працюють у сільському господарстві, а також на підприємствах, що займаються переробкою сільськогосподарських продуктів, харчовою промисловістю, заготівлею, водогосподарством та в обслуговуючих організаціях агропромислового комплексу.

Аграрний сектор України є стратегічною складовою національної економіки та забезпечує продовольчу базу та незалежність країни.

Основними сільськогосподарськими культурами в Україні є цукрові буряки, картопля, молочні продукти, м'ясо та зернові.

Sure! Please provide the text you'd like me to make unique, and I'll be happy to help.

Щорічно 17 листопада відзначається Міжнародний день студентів. Здавалося б, це свято асоціюється з молодістю, романтикою та веселощами. Проте історія його появи дуже сумна. 28 жовтня 1939 року в окупованій фашистами Чехословаччини празькі студенти та їхні викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення Чехословацької держави. Підрозділи окупантів розігнали демонстрацію, при цьому було застрелено студента медичного факультету Ян Оплетала. Похорон Яна Оплетала 15 листопада 1939 року знову переріс в акцію протесту. Десятки демонстрантів було заарештовано. 17 листопада гестапівці та есесівці рано-вранці оточили студентські гуртожитки. Понад 1200 студентів було заарештовано та ув'язнено в концтаборі в Заксенхаузен. Дев'ятьох студентів та активістів студентського руху стратили без суду у катівнях в'язниці у празькому районі Рузині.

За два роки в Лондоні пройшла Міжнародна конференція студентів, які виступали проти фашизму. На цій зустрічі було прийнято рішення щорічно відзначати цю дату як День студента в пам'ять про загиблих.

Офіційний статус свята Міжнародний день студентів отримав 17 листопада 1946 року на Всесвітньому конгресі студентів, що відбувся в Празі.

Sure! Please provide the text you'd like me to make unique, and I'll be happy to help.

17 листопада у всьому світі відзначається Міжнародний день недоношених дітей, який був започаткований у 2009 році за ініціативою Європейського фонду догляду за новонародженими. Поява недоношеної дитини є великим стресом для батьків, які потребують не тільки кваліфікованого медичного лікування для своїх малюків і фінансової допомоги, але й психологічної підтримки. Важливо усвідомлювати, що недоношеність не є вироком, адже багато недоношених новонароджених виростають не лише здоровими, а й стають видатними особистостями.

Sure! Please provide the text you'd like me to make unique, and I'll be happy to help.

Третя неділя листопада проголошена Всесвітнім днем пам'яті жертв аварій на дорогах. Згідно з даними ООН, щороку внаслідок дорожньо-транспортних інцидентів втрачається близько 1,3 мільйона життів. Додатково, від 20 до 50 мільйонів осіб зазнають різних травм. Більше половини всіх смертей у результаті дорожніх аварій припадає на людей віком від 15 до 44 років.

Мета Всесвітнього дня пам'яті жертв дорожньо-транспортних аварій - вшанувати пам'ять жертв дорожньо-транспортних пригод та висловити співчуття членам їхніх сімей, а також ще раз нагадати урядам держав та відповідальним організаціям про необхідність забезпечення безпеки дорожнього руху для всіх громадян.

Sure! Please provide the text you'd like me to make unique, and I'll be happy to help.

17 листопада в Італії святкують День захисту чорних котів. Відомо, що багато народів чорні коти вважаються символом нещастя. Зібравши статистику щодо "невдачливих" тварин, італійські активісти з Асоціації із захисту довкілля та тварин взялися вирішувати проблему винищення чорних кішок. Першим кроком стало затвердження Дня захисту чорних котів у 2007 році. Як заявляють в Асоціації, організація не лише допомагатиме кішкам, а й нагороджуватиме людей, які виявляють співчуття до зацькованих тварин.

Втім, у деяких країнах світах чорні кішки зовсім не потребують допомоги. Наприклад, у деяких районах Англії вірять, що господиня чорного кота ніколи не залишиться без шанувальників, а в Шотландії вважають, що кішка кольору ночі приносить багатство в будинок. Не ображають чорних кішок і моряків: вони впевнені, що корабельний або домашній кіт такого забарвлення обіцяє успіх у плаванні.

За Новоюліанським календарем, на який Православна церква України перейшла 1 вересня 2023 року, сьогодні українські віряни вшановують пам'ять святителя Григорія, єпископа Неокесарійського.

У давнину цього дня пророкували, якою буде прийдешня зима. За погодою у першій половині дня визначали, якою буде перша половина холодного сезону, а по обіді - друга.

Що не можна робити:

Згідно з Юліанським календарем, 17 листопада православні християни вшановують пам'ять двох священномучеників: Нікандра, єпископа з Мири, та пресвітера Єрмея.

У минулі часи 17 листопада вважався днем, що приносить нещастя. Тому люди намагалися залишатися вдома, якщо це було можливо. Існувала навіть приказка: "Ярема — краще залишитися вдома". Вірилося, що в цей день можна натрапити на нечисту силу і зазнати прикрих невдач.

Що не можна робити:

У 1790 році з'явився на світ Август Фердинанд Мебіус, німецький математик, що відкрив існування односторонніх поверхонь, зокрема, відомої стрічки Мебіуса.

1804 - було підписано Ствердну грамоту про заснування Харківського Імператорського університету. Урочисте відкриття університету відбулось 29 січня 1805 року. ВНЗ стояла біля витоків таких великих харківських вищих навчальних закладів, як юридичний, економічний, медичний університети, фармакадемія, педагогічний університет ім. Г. Сковороди та інших навчальних закладів. Указом Президента України у жовтні 1999 року Харківському університету надано статус національного та присвоєно ім'я його засновника - Василя Каразіна.

У 1933 році в Харкові був заснований Державний академічний російський драматичний театр імені Олександра Пушкіна.

1942 - народився Мартін Скорцезе, американський режисер ("Відступники", "Острів проклятих", "Казино", "Славні хлопці", "Скажений бик"), сценарист та продюсер.

1944 рік став роком народження Денні Де Віто, американського актора, режисера та продюсера. Його персонажі на екрані часто виглядають як недотепи та простодушні люди, проте в реальному житті він є вмілим та рішучим бізнесменом у світі кіно. Як ніколи, до нього пасує вислів "зовнішність може бути оманливою".

У 1957 році з'явився на світ Мірзакарім Норбеков, експерт у галузі альтернативної медицини.

1965 - народилася Руслана Писанка, українська актриса та телеведуча.

1966 рік став роком народження Софі Марсо, талановитої французької акторки, відомої за своїми ролями у фільмах "Хоробре серце", "Фанфан - аромат кохання" та "Бум".

1966 - найбільший метеоритний дощ зареєстрований в ніч з 16 на 17 листопада 1966, коли метеори групи Леонідів (з'являються регулярно через кожні 33,25 року) були видні на небі між східною частиною СРСР і західною частиною Північної Америки.

1970 рік - після м'якого приземлення на поверхні Місяця в області Моря Дощів космічна станція "Місяць-17" відправляє в подорож супутником Землі "Місячник-1".

1978 - народилася Рейчел МакАдамс, британська кіноактриса ("Щоденник пам'яті", "Шерлок Холмс", "Північ у Парижі", "Дружина мандрівника у часі", "Непрохані гості").

1983 року на світ з'явився Гаррі Ллойд, актор з Великобританії, відомий своїми ролями у серіалах "Гра престолів", "Доктор Хто" та "Робін Гуд". Він є пра-правнуком відомого автора Чарльза Діккенса.

1989 року в Празі, Чехословаччина, поліція розігнала спокійну демонстрацію. Цей інцидент поклав початок "оксамитовій революції" – мирному скиданню комуністичного режиму.

У 2010 році у Харкові, неподалік північного корпусу Харківського національного університету, були встановлені пам'ятники видатному історику та громадському діячеві, колишньому міському голові Дмитру Багалію, а також видатному математику та механіку Олександру Ляпунову.

У 2017 році в Харкові, в саду Шевченка, було встановлено пам'ятник Петру Гулак-Артемовському — ректору Імператорського Харківського університету, видатному педагогу та літератору.

Згідно з Новоюліанським календарем, сьогодні відзначають свої іменини: Григорій, Євгенія, Єрема, Іван, Ілля, Ісмаїл, Микола, Олександр, Симон, Степан та Ян.

Згідно з Юліанським календарем, іменинники сьогодні: Вікторія, Геннадій, Григорій, Захар, Іван, Михайло та Ян.

#Росія #Сполучене Королівство #Лондон #День студента #Студент #Чехословаччина #Фашизм #Прага #День (Київ) #Концтабір #Англія #Заклад вищої освіти #Продюсер #Радянський Союз #Міжнародний день студента #Єпископе. #Сільське господарство #Агропромисловий комплекс #Свято #Харківський національний університет #Кіт. #Харків #Історія #Дорожньо-транспортна пригода #Італія #Директор #Зерно #Август Фердинанд Мьобіус #Гестапо. #Індоєвропейські мови #Юліанський календар #Цукровий буряк #Концентраційний табір Заксенгаузен #Організація Об'єднаних Націй #Сполучені Штати #Руслана Писанка #Василь Каразін #Григорій Сковорода #Софі Марсо #Денні ДеВіто #Шeрлoк Холмc. #Робін Гуд #Дощ #Північна Америка #Шотландія #Вікторія (Австралія) #Німеччина

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги