16-17-річні українці покидають країну, в той час як 18-19-річні повертаються назад: Міносвіти роз'яснило цю тенденцію.

За інформацією заступника міністра освіти і науки, молоді українці повертаються на батьківщину, оскільки мають досвід, який дозволяє їм оцінити різницю.

Наразі в Україні є достатньо велика кількість людей, які виїжджають за кордон у віці 16-17 років. Однак є й позитивна статистика, а саме те, що 18-19-річні молоді люди повертаються додому. Про це розповів заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький в інтерв'ю "Телеграф".

"Є статистичні дані, які я можу озвучити без обмежень - це наші результати реєстрації на НМТ (Національний мультипредметний тест - УНІАН). Минулого року кількість становила трохи більше ніж 20 тисяч, а цього року - також дещо понад 20 тисяч. Це число реєстрацій на НМТ з-за кордону. Це означає, що людина фактично знаходиться за межами України, але прагне вступити до українського вищого навчального закладу," - підкреслив посадовець.

Вінницький зазначив, що це має велике значення, оскільки НМТ не є обов'язковим для зарахування до закордонних університетів. У цих країнах існують власні вступні іспити, тому достатньо мати лише атестат.

"Усі вони мають атестати. Однак, для того щоб вступити до українських навчальних закладів, необхідно скласти НМТ. Ми створили можливість скласти НМТ у 34 країнах і 55 містах. Цю ініціативу організував Український центр оцінювання якості освіти. Важливо, що кількість учасників стабільно тримається на рівні 20 тисяч, що є позитивним показником. Це свідчить про те, що навіть перебуваючи за кордоном, ці учні обирають українські навчальні заклади та успішно вступають до них", - зазначив заступник міністра освіти і науки.

Він зазначає, що це свідчить про рівень якості української освіти, оскільки людина має можливість проводити порівняння.

"Вона мешкає в Польщі, Німеччині та Італії. Порівнюючи можливості, доступні в цих країнах, з тими, що є в Україні, вона вирішує обрати рідну країну. Це свідчить про позитивну динаміку. Хоча існує велика кількість осіб, які виїжджають за межі, однак їх кількість компенсується значною кількістю тих, хто повертається назад", - зазначив Винницький.

Посадовця також запитали, чи існує статистика, яка підтверджує, що виїзд молоді після 9 або 11 класів не є масовим, як зазначали раніше Винницький та міністр освіти Оксен Лісовий. На це він відповів:

"Ні, ні. Дивіться, що я сказав: що це - нераціонально. А що саме нераціонально? Те, що це рішення не має нічого спільного з раціональністю. Бо дітей вивозять у 17 років, нібито через страх мобілізації. Ну, вибачте, але мобілізаційний вік - 25 років. І ніхто не планує його змінювати. Ми це постійно повторюємо. Жодних ідей чи пропозицій про зниження віку мобілізації не існує".

Посадовець також поділився ще однією темою, яка часто обговорюється в Україні: "Коли юнакові виповнюється 18 років, він вже не має можливості покинути країну". Проте він підкреслив, що це не відповідає дійсності.

"Ми на сьогодні забезпечили величезну кількість програм академічної мобільності. Студенти-бакалаври віком від 18 до 22 років мають можливість поїхати на семестр за кордон, повчитися - і повернутися. Так, зараз воєнний стан. Це означає, що, ну вибачте, на Мальдіви чи до Єгипту просто так не поїдеш погрітися. Тому що в нас є обов'язки - в тому числі обороняти свою країну. Так само це стосується й економічної логіки", - зауважив Винницький.

Водночас він наголосив, що в Україні спостерігається академічна мобільність, а саме те, що люди у 18-19 років повертаються додому.

"Після року або півтора перебування за кордоном, багато молодих людей усвідомлюють, що в Україні можна отримати якісну освіту, а також жити дешевше і більш цікаво", - зазначив заступник міністра освіти і науки.

Раніше Михайло Винницький заявив, що в Україні щороку зменшується кількість випускників на 20-30 тисяч. За його словами, це пов'язано з тим, що в Україні народжується менше дітей.

"Хочу зазначити, що якби всі наші території перебували під контролем України, то цього року ми могли б очікувати близько 510 тисяч випускників шкіл. Ми спостерігаємо значну різницю: 360 тисяч у порівнянні з 510 тисячами", - прокоментував чиновник.

Він підкреслив, що в Україні цього року налічується 312 тисяч випускників, які зареєструвалися для участі в Національному мультипредметному тесті (НМТ). Цей показник майже не відрізняється від аналогічних даних минулого року.

Також Винницький розповів, що майбутні аспіранти складатимуть ЗНО в Україні. Він наголосив, що майбутні аспіранти створюватимуть централізовані електронні кабінети і у разі успішного проходження іспиту будуть допущені до вступних випробувань у закладах вищої освіти.

"Чи є це стовідсотковим бар'єром проти корупції під час вступу до аспірантури? Ні. На рівні закладів, на жаль, можуть і далі відбирати, умовно кажучи, своїх, але цей механізм точно кращий, аніж той, що працював дотепер", - додав посадовець.

#Університет #Україна #Італія #Німеччина #Український центр оцінювання якості освіти #Воєнний стан #Вищий навчальний заклад #Мобілізація #Телеграф #Корупція #Логіка #Аспірантка #Українське незалежне інформаційне агентство #Зовнішнє незалежне оцінювання #Єгипет #Академічний сертифікат

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
У Запоріжжі зводять 14 навчальних закладів, оснащених підземними приміщеннями.
"Вона зміниться, але залишиться": у Міністерстві освіти і науки спростували чутки про те, що військова підготовка для студентів стане необов'язковою.
Вступ-2025: яка ціна отримання диплома?
Теги