![](/images/content/8539703467/c13e2425ee2e31f07cada8f69243e1c2.jpg)
На стотисячний день після трагедії, коли дах вокзалу в Новому Саді обвалився, забравши життя 15 осіб і серйозно поранивши двох, студенти влаштували блокування доріг у кількох містах Сербії, повідомляє балканська редакція Радіо Свобода.
У Белграді студенти перекрили міст Газела, що перекидається через річку Сава, який є одним з ключових транспортних маршрутів столиці.
Студенти аграрного факультету в Белграді ініціювали акцію блокування мосту, що входить до складу міжнародного транспортного коридору, на кілька годин.
"Пройшло вже 100 днів з моменту трагедії в Новому Саді, і досі жодна особа не понесла відповідальності за 15 загублених життів. Ми вимагаємо, щоб відповідні органи визнали свою відповідальність," - йдеться в заяві студентів аграрного факультету в соцмережі Х.
Відомо, що 9 лютого група активістів вирушила з аграрного факультету в Земуні до мосту Газела, супроводжуючи свій марш кількома тракторами.
Згідно з інформацією, що надійшла від кореспондента Радіо Вільна Європа, студенти, які очолювали колону, тримали банери з іменами загиблих під час подій у Новому Саді 1 листопада 2024 року.
У Бєлграді рух по мосту закрили в обох напрямках, а трактори зупинилися безпосередньо на ньому.
О 11:52, в символічний момент, коли сталося обвалення даху в Новому Саді, на мосту відбулося 15-хвилинне мовчання. Перед цим було озвучено імена тих, хто загинув, а студенти виконали символічний жест, скинувши з мосту в річку Саву 15 троянд на пам'ять про жертви цієї трагедії.
"Відповідальності й досі немає, ми не маємо інформації про те, хто відповідальний за те, що сталося, наші вимоги не задоволені, тому ми зараз тут", - сказала Радіо Свобода студентка Івана Ілич.
Акції протесту в Сербії тривають з листопада. Їхнім символом стало зображення закривавленої долоні - на згадку про жертв - і 15-хвилинні (за числом загиблих у Новому Саді) страйки. Заблоковано роботу понад 50 факультетів чотирьох державних університетів, а також десятків середніх шкіл. Від влади вимагають насамперед притягнення до відповідальності причетних до реконструкції вокзалу в Новому Саді. Бетонний навіс будівлі вокзалу обрушився лише через кілька місяців після урочистого відкриття - після трирічної реконструкції та заяв чиновників, що її було здійснено за найвищими європейськими стандартами.
13 людей були заарештовано за підозрою в недогляді під час реконструкції станції. Серед них був колишній міністр будівництва, транспорту та інфраструктури Горан Весіч. Його спочатку взяли під варту, але згодом звільнили.
Для численних протестувальників трагедія в Новому Саді стала яскравим доказом того, що, на їхню думку, влада та президент Вучич ведуть державу у невірному напрямку.
#Університет #Журналіст #Президент (державна посада) #Сільське господарство #Інфраструктура #Новий Сад #Факультет (підрозділ) #Радіо «Свобода» #Страйк #Белград #Сербія #Сава #Блокада #Транспортний вузол