Заява українських істориків, що виконують свої обов'язки у Збройних Силах України.

Друзі, я підписав Звернення до Міжнародного комітету славістів. Хочу підкреслити, що росіяни, а раніше совєти, дуже активно інтегрувались у світову наукову спільноту завдяки своїм фінансовим ресурсам і можливостям. Вони переконали багатьох, що Русь — це Росія, а все, що стосується "давньоруського", є російським або "спільним". Для них категорія "високої науки" не має жодного значення. Ермітажники, які брали участь у пограбуваннях українських музеїв у Криму, Херсоні та Мелітополі, не є мародерами, а вважаються "науковцями". Ті, хто вигукували "Крим — російський" на міжнародних конференціях, не є пропагандистами, а просто "науковцями"... І саме такі "науковці" зараз активно з'являються на міжнародних платформах. Я б із задоволенням вирушив туди та висловив свою думку кожному з них, але це вже після перемоги. А поки що підтримую ЗСУ і підписую.

Заява українських науковців, які наразі виконують свою службу в Збройних Силах України, до Міжнародного комітету славістів.

Протягом останніх років, особливо після початку масштабного вторгнення Росії в Україну, світ став свідком злочинної природи російського імперіалізму, що маскується під терміном "русскій мір". Це словосполучення приховує агресивну експансію, акти насильства, війни, ядерні загрози та геноцид проти окремих народів, що історично опинилися поруч із Росією.

Зважаючи на те, що ні російська військово-політична верхівка, ні чільні ідеологи "русского міра", ані його публічні пропагандисти не приховують своїх злочинних намірів щодо знищення української державності й українського народу, а також стосовно руйнування європейської цивілізації як такої (у тому числі погрозами завдання ракетно-ядерних ударів по столицях європейських держав), значна частина міжнародних організацій та установ, які діють в царині дипломатії, культури, спорту, туризму суттєво обмежили доступ росіян, тобто "русского міра", до участи в різних заходах разом із народами цивілізованого світу.

Однак "русскій мір" має схожість зі смертельним вірусом, адже демонструє вражаючу здатність до мутацій і адаптацій. Він постійно вигадує нові способи проникнення на Захід, переслідуючи одну мету — дестабілізацію, отруєння та розрушення стабільності в цивілізованих суспільствах. Крім того, він намагається виправдати злочини, за які відповідальність несе не лише кремлівська влада, а й російський народ, більшість якого активно підтримує цей режим.

Сьогодні метастазами "русського міра", які проникають у найздоровіші тканини європейської цивілізації, є так звані "хороші русскіє" (при цьому ми не враховуємо тих росіян, які з перших днів путінської агресії проти України відкрито підтримали нашу країну, надають допомогу Україні, засудили режим Путіна та залишили Росію). Більшість з цих "хороших русских" насправді є носіями шовіністичної імперської політики, очільником якої нині є Путін.

Цей авангард кремлівської гібридної війни проти Заходу відчуває себе особливо впевнено у сфері науки. Під покровом аполітичності своїх досліджень російські науковці, жоден з яких не наважився публічно засудити агресивні дії уряду, продовжують займати посади у редколегіях престижних наукових журналів, а також у складі міжнародних наукових організацій, установ і комітетів. У цих структурах "харошіє русскіє" реалізують ідеї "русского міра".

Ситуація, що стосується участі громадян Росії у міжнародних гуманітарних організаціях, є особливо тривожною. Це стосується, зокрема, Міжнародного комітету славістів, де вони займають домінуючі позиції. Протягом століть російська гуманітаристика — література, наука та культура — створювала та підтримувала основу для поширення "русского міра" (російського імперіалізму), що, в свою чергу, сприяло агресивним військовим діям Росії.

Отже, рішення Міжнародного комітету славістів допустити російських представників (на основі індивідуальних заявок) до участі у з'їзді славістів, що відбудеться у Сорбонні в 2025 році, викликає не лише здивування, але й сприймається як відверте знущання над сучасною славістикою. У стінах одного з найвизначніших університетів світу знову пролунатимуть тези "русского мира" про "спільну древньоруську народність", "російську редакцію церковнославянської мови" в XI-XIII століттях, "князя Володимира, хрестителя Росії", а також про "тисячолітні російсько-французькі культурно-дипломатичні зв'язки", засновані на факті шлюбу княгині Анни Київської з французьким королем Генріхом, та багато інших міфів російської науки.

Ці слова проголошуватимуть "добрі російські" науковці, які не мають сміливості виступити проти тиранії в своїй країні. Вони висловлюють співчуття своїм "хлопцям, які гинуть в Україні", та відмовляються визнавати агресію Росії проти сусідів злочином, прикриваючись фразами на кшталт "не все так однозначно"...

Шановна пані Голово та члени Міжнародного комітету славістів, до вас звертаються українські дослідники, які нині позбавлені можливості займатися науковою діяльністю в спокійній обстановці. Вони змушені боротися за свою батьківщину з російською агресією, ідеологічні основи якої були сформовані російською гуманітарною думкою.

Отже, ми підкреслюємо, що участь російських гуманітаріїв у міжнародних наукових організаціях, а також у заходах, що проводяться під їхнім патронатом, продовжуватиме сприяти розповсюдженню експансіоністських концепцій "русского міра" на глобальному рівні. Ці ідеї неминуче призводитимуть до нових військових конфліктів. Тим часом, поки російський солдат, сповнений ідеології "русского міра", чинить насильство над українцями на їхній землі, російський науковець буде пропагувати ці ж ідеї з трибуни Міжнародного з'їзду славістів у Сорбонні.

Заявляємо про нашу категоричну незгоду з тим, щоб російські науковці отримали можливість участі в заходах з'їзду.

Євген ЛУНЯК — доктор історичних наук, професор Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя, а наразі обіймає посаду старшого лейтенанта у Збройних Силах України.

Віктор МОЙСІЄНКО, доктор філологічних наук, професор Житомирського державного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, а зараз лейтенант ЗС України;

Іван ПАТРИЛЯК — доктор історичних наук, професор і декан історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, нині також служить у званні майора Збройних Сил України.

Денис ГРЕЧКО, доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту археології НАН України, а нині капітан ЗС України;

Ігор КОЧЕРГІН, доктор історичних наук, доцент Військового інституту танкових військ Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут", нині служить у званні майора Збройних сил України.

Роман КОЗЛОВ, доктор філологічних наук, провідний науковий співробітник і професор кафедри української літератури, компаративістики і грінченкознавства Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, а зараз солдат ЗС України;

Сергій ЛЕПЯВКО, доктор історичних наук, професор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, старший лейтенант ЗС України, наразі демобілізований;

Олесь ФЕДОРУК, доктор філологічних наук, очолює відділ Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка Національної академії наук України. Він також є старшим лейтенантом Збройних сил України і нещодавно завершив службу.

Борис ЧЕРКАС, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Національної академії наук України, а наразі виконує обов'язки старшого лейтенанта Збройних сил України.

Олександр Альфоров, кандидат історичних наук і науковий співробітник Інституту історії України Національної академії наук України, нині служить капітаном у Збройних силах України.

Павло Васильєв, кандидат історичних наук і науковий співробітник Інституту археографії Національної академії наук України, в даний час виконує обов'язки молодшого сержанта Збройних сил України.

Юрій ГОМАН, кандидат історичних наук та доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, наразі обіймає посаду майора в Збройних Силах України.

Мирон ГОРДІЙЧУК, кандидат історичних наук, керівник Літературно-меморіального музею Т.Г. Шевченка, а на сьогоднішній день — старший лейтенант Збройних сил України.

Руслан ЗАБІЛИЙ, доктор історичних наук, який обіймає посаду генерального директора Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонського", а наразі служить у Збройних силах України в званні сержанта.

Андрій Коваль, кандидат історичних наук і заступник декана історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, наразі виконує обов'язки капітана Збройних Сил України.

В'ячеслав Масний, кандидат історичних наук, в даний час служить сержантом у Збройних силах України.

Олександр Надтока, доктор історичних наук, доцент в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, в даний час служить капітаном у Збройних силах України.

Олександр Пагіря, кандидат історичних наук, науковий співробітник Меморіального музею тоталітарних режимів "Територія терору" у Львові, наразі виконує обов'язки капітана Збройних сил України.

Артем ПАПАКІН, кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а зараз капітан ЗС України;

Іван РАДОМСЬКИЙ — кандидат історичних наук, один із засновників та викладачів Київської приватної школи, а наразі старший лейтенант Збройних сил України.

Володимир СІМПЕРОВИЧ, кандидат історичних наук, науковий секретар Меморіального комплексу Національного музею історії України в період Другої світової війни, нині служить у званні майора Збройних Сил України.

Олег РЕПАН, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Музею історії Дніпра, доцент кафедри історії України Дніпровського національного університету, а зараз майор ЗС України;

Дмитро ЧЕРНОВОЛ, кандидат історичних наук та старший науковий співробітник в Інституті археології НАН України, нині служить солдатом у Збройних Силах України.

#Росія #Тарас Шевченко #Херсон #Львів #Україна #Володимир Путін #Російська мова #Збройні сили України #Крим #Злочин #Росіяни #Національна академія наук України #Київський національний університет імені Тараса Шевченка #Борис Грінченко #Доктор наук #Харківський політехнічний інститут #Агресія #Російський світ (геополітика) #Цивілізація #Доцент #Капітан (збройні сили) #Майор (звання) #Старший науковий співробітник #Кандидат історичних наук #Старший лейтенант #Доктор історичних наук #Сорбонна #Слов'янські студії #Імперіалізм #Вчений #Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя #Інститут археології НАН України #Володимир, Росія #Рутенія #Шовінізм #Демобілізація #Мелітополь #Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара #Радом #Євпаторія

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги