Збройні сили Росії взяли в полон австралійського військового, який служив в ЗСУ — подробиці та відеоматеріали.

На опублікованому відео чоловік зі зв'язаними руками на камеру представляється 32-річним Оскаром Дженкінсом. Ймовірний австралієць каже, що живе в Австралії та Україні.

Австралія проводить розслідування щодо відеозапису, на якому, ймовірно, зафіксовано австралійського громадянина, захопленого російськими військовими під час бойових дій в Україні. Цю інформацію повідомляє CNN.

Австралійська влада займається перевіркою достовірності відеозапису, на якому, ймовірно, зображений один з її громадян, захоплений російськими військовими в Україні. У відео, що з'явилося на російських Telegram-каналах, видно чоловіка з забрудненим обличчям, якого допитують інші чоловіки в лісистій місцевості. На запису його неодноразово б'ють по голові.

Чоловік, руки якого зв’язані, на відео представляється як 32-річний Оскар Дженкінс і стверджує, що проживає в Австралії та Україні. У понеділок, 23 грудня, прем'єр-міністр Австралії Ентоні Албанізі звернувся до журналістів, повідомивши, що австралійський уряд активно шукає інформацію через своє посольство в Москві.

"Це непокоїть, і ми співпрацюємо з Міністерством закордонних справ і торгівлі (DFAT), щоб забезпечити підтримку, зокрема для цього пана. Зараз ми намагаємося з’ясувати всі деталі та факти, які є в наявності," – зазначив Албанізі. Він також підкреслив, що російська сторона часто відома своїми спробами поширення неправдивої інформації.

У відеозаписі, який CNN не зміг геолокувати, Дженкінс виглядає так, ніби йому важко зрозуміти питання, що ставлять російською мовою. Невідомо, чи говорить він під тиском. Йому ставлять запитання про причини його перебування в Україні, на що він відповідає, що є солдатом. Використовуючи суміш англійської, української та російської мов, він зазначив, що працював учителем у Китаї та навчався в Австралії.

У профілі LinkedIn Оскара Дженкінса зазначено, що він навчався в Melbourne Grammar School, перш ніж продовжити освіту в галузі біомедицини в Університеті Монаша в Мельбурні. Крім того, на його сторінці вказано, що з жовтня 2015 року він працював у Китаї, зокрема викладав у одному з університетів Тяньцзіна.

Австралія давно підтримує Україну в її боротьбі з російськими військами. Влада Зеленого континенту виділила понад 1,5 млрд австралійських доларів від початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року. Міністр закордонних справ Пенні Вонг відвідала Україну минулого тижня, щоб оголосити про повторне відкриття австралійського посольства в Києві перед приїздом посла наступного місяця.

Посольство не працювало з 2022 року через "збільшений рівень небезпеки" і було тимчасово перенесене до Польщі для захисту від можливих атак з боку Росії.

Нагадаємо, що 19 грудня під Кураховим ЗСУ взяли в полон групу росіян.

Омбудсмен Лубінець також повідомив про кількість військовополонених ЗСУ, яких розстріляли російські війська протягом минулого року.

#Київ #Ліс #Студент #Оскар #Учитель #Україна #Бойові дії #Російська мова #Збройні сили України #Москва #Міністерство закордонних справ (Україна) #Росіяни #Полон #Англійська мова #Друга Польська Республіка #Китай (регіон) #Збройні сили Росії #Військовополонений #Австралія #Австралійський долар #CNN #LinkedIn #Прем'єр-міністр Австралії #Міністр закордонних справ (Україна) #Мельбурнська гімназія #Університет Монаша #Мельбурн #Тяньцзінь

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги