
Депутати висловлюють ідею про проведення відбору майбутніх абітурієнтів, починаючи з 14-річного віку.
В Україні почали обговорювати потенційне нововведення, яке здатне суттєво трансформувати освітню систему. Депутати виступили з ініціативою впровадити зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) після 9 класу. Цю інформацію озвучив народний депутат Сергій Колебошин, який є заступником голови Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.
Колебошин переконаний, що ЗНО, яке проводиться після 9 класу, могло б суттєво допомогти учням усвідомити свої сильні сторони та зробити обґрунтований вибір щодо наступних етапів навчання. Варто зазначити, що не всі учні, які закінчують 9 клас, дійсно потребують продовження навчання в 10-11 класах, а тим більше – у вищих навчальних закладах.
"Це було б чудово. Для дитини — це можливість зрозуміти свої майбутні перспективи. А для держави — це буде чіткий індикатор того, що відбувається в освітній системі," — зазначив депутат.
Ще одна мета цієї ідеї -- зменшити аномально високу кількість вступників до вишів. За словами Колебошина, в Україні спостерігається справжній "карго-культ вищої освіти" -- явище, коли отримання диплома сприймається як необхідність, навіть без реального запиту на знання або подальшу спеціалізацію.
"У жодній країні Європейського Союзу не спостерігається такого ступеня дисбалансу. У цих країнах значно менше людей продовжують навчання в університетах, оскільки більшість віддає перевагу професійно-технічній освіті або іншим варіантам. Натомість у нас майже всі обирають вищу освіту, ігноруючи реальні потреби ринку праці," - підкреслив він.
Запровадження ЗНО після 9 класу, на думку депутата, могло б стати механізмом розподілу учнів за різними освітніми траєкторіями: ліцеї, профтехи, коледжі. Це дозволило б уникнути "автоматичного" переходу до 10 класу та мотивувало б дітей і батьків задуматися про реальні плани на майбутнє.
Нагадуємо, що вступ до першого класу стає справжнім випробуванням: діти ризикують залишитися без можливості отримати шкільну освіту.
Раніше ми розовідали, що в Україні масово вербують підлітків: про що мають знати батьки та вчителі
#Університет #Вища освіта #Коледж #Вищий навчальний заклад #Знання #Ліцей #Європейський Союз #Абітурієнт #Ринок праці #Зовнішнє незалежне оцінювання #Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти #Професійно-технічна освіта