Медіа: "Матрьошка" реалізує кампанію, метою якої є очорнення іміджу Молдови.

Російська дезінформаційна мережа, що носить назву "Матрёшка", розгортає кампанію проти Молдови. Автоматизовані облікові записи атакують президента Майю Санду, звинувачуючи її у корупційних діях та переслідуванні опозиції.

Цю інформацію наводить розслідування видання The Insider.

У соцмережах X і Bluesky поширюють ролики, що мімікрують під контент світових ЗМІ або університетів, у яких розповідають, що нинішня президентка країни Майя Санду домоглася перемоги на виборах завдяки пропагандистським кампаніям і зараз займається репресіями проти своїх опонентів. Про це The Insider розповів проєкт "Блокувальник ботів".

Зокрема, в одному з відео, яке, як стверджують, було створене французькою державною службою з протидії дезінформації VIGINUM, поширюється інформація з текстом "VIGINUM провело багаторівневе дослідження явища пропаганди на підтримку Майї Санду в TikTok". У цьому відео йдеться про те, що на виробництво та розповсюдження дезінформаційних матеріалів, які підтримують Санду, нібито витрачали близько 1 мільйона доларів щоденно.

У іншому відео французькою мовою, яке видається за виступ професора одного з університетів Франції, Санду звинувачують у політичних репресіях у зв'язку з арештом колишньої лідерки Гагаузії Євгенії Гуцул. Її затримали через підозри у підкупі виборців та незаконному фінансуванні прокремлівської партії "Шор". Після арешту Гуцул звернулася до Путіна з проханням вплинути на молдовську владу, щоб домогтися її визволення.

Окрім обвинувачень у корупційних схемах та тиску на політичних опонентів, у відео з "професорами університетів" використовуються звичні для кремлівської пропаганди наративи. Зокрема, у них стверджується, що Санду має зв’язки з ЛГБТ-спільнотою, і під її керівництвом "нетрадиційні цінності" в Молдові неминуче витіснять "традиційні". В іншому роликові йдеться про те, що Санду прагне, "як це робила Україна", здобути контроль над православною церквою, маючи на увазі підпорядкування Кишинівської єпархії Російської православної церкви Румунській православній церкві. Творці цих матеріалів намагаються переконати глядачів, що це стане одним із кроків до "остаточного злиття" Молдови з Румунією.

В рамках кампанії було створено 10 різноманітних відеороликів: 4 з них імітують контент популярних медіа, а 6 – представляють виступи університетських викладачів. Також було виготовлено 1 фальшиву обкладинку.

Цікаво, що в маніпуляції громадською думкою через TikTok за допомогою якраз Росії звинувачували колишнього ультраправого кандидата на пост президента Румунії Келіна Джорджеску. У підсумку через ці звинувачення результати першого туру, в якому Джорджеску здобув перемогу, було анульовано, а до нових виборів Джорджеску не допустили, йдеться в розслідуванні The Insider.

#Росія #Університет #Східна Православна Церква #Реклама #Володимир Путін #Соціальна мережа #Арештуйте. #Інформація #Репресії #Румунія #Корупція #Дезінформація #Медіа (комунікація) #Долар #Французька мова #Молдова #Єпархія #Феномен #TikTok #Громадська думка #Гагаузія #Румунська Православна Церква #Російська православна церква

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
"Я зовсім не можу назвати себе прихильником України". Цей рядок з твору "Розділена династія" Фабіана Бауманна.
Гранти для підприємництва: нові шанси для жінок, ветеранів та майстрів ручної роботи.
Вчені вперше зафіксували стан "сп'яніння" у шимпанзе - Техно bigmir)net
Теги