Журі конкурсу Student Tech Challenge 2024 визначило переможців. Яким чином компанія Huawei заохочує студентів до розвитку та інноваційного мислення?

Хуавей Україна відзначила переможців всеукраїнського конкурсу Student Tech Challenge 2024, який тривав три тижні. У змаганні взяли участь студенти з десяти найкращих технічних університетів країни. Які ж проєкти були нагороджені експертною оцінкою журі?

На початку листопада біля шостого корпусу КПІ зібралось велике скупчення людей. Студенти з різних навчальних закладів, разом із своїми викладачами, перебували в стані підвищеного хвилювання. Через годину експертне журі оголосило переможців одного з найзначніших конкурсів країни – Student Tech Challenge 2024. Більше ста студентів з університетів Києва, Харкова, Запоріжжя, Сум, Одеси та Дніпра об’єдналися у 32 команди. Протягом трьох тижнів вони працювали над проєктами в сфері інформаційно-телекомунікаційних технологій. Найкращі учасники отримали нагороди та унікальну можливість пройти стажування в компанії Хуавей Україна.

Сувора боротьба

За перший приз змагались студенти-бакалаври (із третього року навчання) та магістратури (з першого року) таких освітніх програм, як інформаційно-комунікаційні технології, радіотехніка та інших, дотичних до них. Перший етап змагань проходив з 21 жовтня по 3 листопада -- в цей час команди напрацьовували рішення завдань з тренерами. Під час другого етапу, що тривав 4-5 листопада, команди проводили пітчинг власних ідей, які оцінювали незалежне журі. А це -- ментори з компанії Хуавей Україна, а також фахівці з провідних технічних вишів країни, враховуючи КНУ імені Тараса Шевченка, НТУУ КПІ, НАУ та ДУІКТ.

Команди змагались у чотирьох різних категоріях. Перша з них — це планування радіомережі (Radio Access Network Planning), яке охоплює створення оптимальних рішень для 2G, 3G та 4G мереж, аби забезпечити достатнє покриття, потрібну пропускну спроможність та високу якість обслуговування користувачів. Друга категорія — це управління теплом (Thermal Management), де команди шукали новаторські підходи для поліпшення тепловідведення в електронних пристроях. Учасники презентували свої інновації в галузі активного й пасивного охолодження, систем рідинного охолодження, а також вдосконалення теплових схем.

У сфері інженерії транспортних мереж аналізувалися процеси проектування, створення та вдосконалення рішень, спрямованих на покращення базових систем моніторингу мережі. Це передбачає інтеграцію апаратних і програмних елементів задля підвищення ефективності, безпеки та зручності експлуатації.

У галузі управління проектами студенти займалися визначенням необхідних ресурсів для реалізації своїх проєктів. Вони аналізували витрати, ризики та гіпотези, а також отримували навички ефективного і оптимального планування бюджетів, вчились адаптуватися до змін і викликів, які виникають у процесі роботи.

Роман Одарченко, декан Київського авіаційного інституту, ділиться досвідом співпраці з різними командами свого навчального закладу. В рамках спільних та індивідуальних сесій студенти мали можливість задавати всі свої запитання. Ментори надавали підтримку в ефективному вирішенні проблем та формуванні необхідних навичок. Одним із прикладів є проект, пов'язаний із радіоплануванням для Бердичева. "Завдання полягало у визначенні оптимальних місць для розміщення базових станцій. Це вимагало розрахунків для забезпечення надійного покриття території та досягнення необхідних показників якості зв'язку. Студенти працювали над такими аспектами, як швидкість передачі та затримка," – зазначає він. Роман Одарченко підкреслює, що цей проект відповідає вимогам бізнесу, і студенти справилися з ним успішно. "Вони виявилися надзвичайно здібними та впоралися з поставленими завданнями. Хоча наша команда не здобула призового місця, ми отримали цінний досвід і майже повністю опанували середовище планування," – додає він.

Інша команда Київського авіаційного інституту вирішувала, як побудувати мережу LTE України для різних частотних діапазонів з певною кількістю сайтів, і усе -- за один рік. Студентам потрібно було порахувати вартість реалізації такого проєкту. Та правильно організувати роботу бригад, які встановлюють базові станції. Важкий, але дуже цікавий -- так характеризує цей проєкт Роман Одарченко. "Студенти постійно працювали, сесії проходили онлайн, на вихідні, вечорами. -- Каже він. -- Ми імплементуємо ці задачі в навчальний процес, щоб ефективніше готувати наших студентів до викликів на ринку праці".

Хто став лауреатом нагород?

Церемонія нагородження Student Tech Challenge 2024 зібрала високоповажних гостей. Серед них був Тоні Джин, виконавчий віцепрезидент Huawei в Європі, а також президент зі зв'язків із громадськістю та комунікацій у цьому регіоні. Він підкреслив, що компанія активно підтримує та заохочує розвиток майбутніх технологічних лідерів, і цей конкурс ще раз підтвердив величезний потенціал українських студентів. "Наш акцент на обдарованій молоді є особливо важливим в Україні, де технології та освіта є ключовими факторами для зміцнення стійкості країни та її розвитку в складні часи. Інвестуючи в освіту, Huawei допомагає молодим спеціалістам здобувати важливі технічні навички, які стануть основою для їх подальшого працевлаштування", -- зазначив він.

Ван Чженьгуан, радник-посланник посольства Китайської Народної Республіки в Україні, зазначає, що Huawei виступає не лише як глобальний технологічний лідер, але й як важливий партнер для місцевих спільнот. Компанія прагне створювати нові робочі місця та сприяти розвитку молодих технологічних талантів. "Завдяки освітнім ініціативам та таким конкурсам, як Student Tech Challenge, Huawei надихає молодь, пробуджуючи її захоплення інноваціями та закладаючи основи для кращого майбутнього," - підкреслив він.

Тоні Цао, керівник компанії Хуавей в Україні, висловив щиру вдячність всім, хто взяв участь у Student Tech Challenge 2024: партнерам, менторам, членам журі та, звичайно ж, студентам. Він зазначив, що завдяки спільним зусиллям вдалося створити платформу, на якій талановита молодь має можливість розвиватися, взаємодіяти та впроваджувати новаторські рішення для вирішення актуальних проблем. Україна продовжує розвивати свою цифрову трансформацію. "Huawei активно забезпечує доступ до передових технологій у галузях 5G, штучного інтелекту та кібербезпеки, що дозволяє студентам брати участь у формуванні цифрової інфраструктури країни. Це, своєю чергою, сприяє збереженню конкурентоспроможності України в глобальному технологічному середовищі та зміцненню її цифрової незалежності", - підкреслив він.

Секрет майбутньої перемоги нашої держави полягатиме у двох складових: люди та технології, каже Анатолій Мельниченко, ректор Національного технічного університету України Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського. І саме університети формують висококваліфікований людський капітал та створюють інноваційні технологічні рішення. "Учасники Student Tech Challenge є найкращими серед наших студентів -- вони володіють необхідними знаннями, вміннями й навичками, що дозволяють досягати вершин, яких сьогодні потребує наша держава, у тому числі й у сфері цифровізації. Ми знаємо, що Україна має позитивну динаміку, зокрема за індексом цифрового розвитку, і саме створення необхідних технологій та підготовка майбутніх фахівців сприятимуть подальшому сталому розвитку країни", -- зазначив

Володимир Ільченко, перший проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, висловив подяку компанії Хуавей Україна за її підтримку під час війни. Ця компанія є основою сучасних технологічних рішень у сфері телекомунікацій, і для багатьох навчальних закладів участь у таких змаганнях є надзвичайно цінною. "Ці заходи надають студентам можливість працювати з передовим технологічним обладнанням, що є суттєвою інвестицією в їхнє майбутнє. Я сподіваюся, що в майбутньому кількість категорій у конкурсі зросте, а сам Student Tech Challenge буде розширюватися разом із нашою співпрацею", – зазначив він.

Ксенія Семенова, в.о. ректорки Державного університету Київський авіаційний інститут, відзначила, що студенти з великим ентузіазмом залучені до участі в Student Tech Challenge. "Усі завдання та кейси були спеціально створені з акцентом на майбутнє. Наш інститут активно підтримує концепцію конкурсу, який спрямований на покращення світу через технологічний прогрес. Завдяки підтримці Хуавей Україна, ми маємо можливість, незважаючи на війну, навчати студентів використовувати інноваційні технології в галузях штучного інтелекту та телекомунікацій. Ми щиро вдячні за цю співпрацю," -- додала вона.

Які проєкти отримали визнання від журі? У категорії "Інженерія транспортних мереж" перемогу здобула команда ДУІКТ Team NetSec, до складу якої увійшли Віталій Семенюк, Андрій Грицуняк, Єгор Трофімов та Максим Селіверстов. У сфері "Проєктного менеджменту" лідерами стали представники Київського авіаційного інституту з командою Nexus — Ілля Войтюк та Алла Пінчук. Перше місце в категорії "Телекомунікації" зайняли Вікторія Милославська, Степан Магась, Артем Манько, Микола Бурик та Олександр Кононенко з команди ДУІКТ Always Connected. У категорії "Термоменеджмент" перемогу святкувала команда FlowDynamics IPT з Київської політехніки: Євгеній Мітько, Віктор Іванов, Михайло Смойликов і Яна Калісецька. Кожен учасник конкурсу отримав сертифікат, що підтверджує його участь та технічні вміння.

Євгеній Мітько розповів, що вони із командою вирішували важливу проблему -- як охолоджувати важливий софт, наприклад, ті ж процесори або сервери. Розробники створили модель, яка дозволяє розподіляти тепло. Це дозволяє зрозуміти, скільки температури генерує процесор та температури використовує, а потім -- що із нею робити.

Huawei має намір продовжувати підтримувати обдаровану молодь. Компанія впроваджує різноманітні освітні та кар'єрні ініціативи, такі як "Насіння для майбутнього" і "Women in Tech", які надають учасникам ще більше шансів для професійного зростання. Місія Huawei полягає у сприянні молодим талантам на їхньому шляху до досягнення успіху, тому Student Tech Challenge стала відмінною нагодою для студентів перевірити свої знання в реальних умовах, використовуючи сучасні інноваційні технології.

#Університет #Європа #Київ #Одеса #Дніпро #Студент #Україна #Президент (державна посада) #Харків #Онлайн #Вищий навчальний заклад #Суми #Інновації #Декан (освіта) #Київський національний університет імені Тараса Шевченка #Моніторинг #Запоріжжя #Ринок праці #Штучний інтелект #Телекомунікації #Huawei #Національний авіаційний університет #Генеральний директор #Радіочастотна інженерія #Ігор Сікорський #Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського #Китай #Ступінь магістра #Зв'язки з громадськістю #Оптимізація #3G #2G #4G #LTE (телекомунікації) #Швидкість #Бердичів

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги