Форум GMKA про жінок у медицині відбувся у Львові - новини від Здоровʼя 24.

У Львові пройшов перший в Україні Національний форум з міжнародною участю під назвою "Жінки в медицині: кар'єрний розвиток та лідерство". Учасники заходу мали можливість обговорити питання гендерної рівності в медичній сфері, а також реформування освіти і системи охорони здоров'я.

Кореспонденти 24 Каналу були на форумі та поспілкувались з організаторами та учасниками заходу. Розповідаємо, чому розвиток лідерських якостей, особистісне зростання медикинь та медиків - важливе і актуальне.

Ознайомтеся з інформацією: Кабінет Міністрів затвердив законопроєкт, що дає змогу з 2025 року скасувати систему медико-соціальної експертизи.

Для довідки: Цю подію організувала громадська організація Global Medical Knowledge Alliance Ukraine (GMKA) спільно з RAZOM - американсько-українським фондом, який надає підтримку рятувальникам і медикам на передовій, укріплює сучасну систему охорони здоров’я, допомагає українським громадським ініціативам та просуває українські голоси через освіту, волонтерство та мистецтво.

У Львові лікарі обговорили гендерні стереотипи / Фото GMKA

Практично кожна жінка хоча б раз у своєму житті стикалася з дискримінацією на основі статі або ж була змушена терпіти гендерні стереотипи, які обмежують її можливості і визначають, ким вона може бути, а ким - ні.

80% лікарок чули, що вони не можуть стати хірургинями, бо це не жіноча робота, що треба обирати медичну спеціалізацію, де легше поєднувати роботу й сім'ю.

47% жінок, які стали матерями, зіткнулися з перешкодами в кар'єрному зростанні через свій статус.

Хірургинь у 70% випадків медичні працівники сприймають як медсестру чи молодшу медичну працівницю.

На форумі виступили 42 спікери, а загальна кількість учасників перевищила 280 осіб / Фото GMKA

На сьогоднішній день у суспільстві існує переконання, що питання гендерної нерівності вже не є актуальними. Дехто вважає, що якщо є можливість отримати освіту та працювати, то й проблеми немає. Але реальність виглядає зовсім інакше. Статистичні дані підтверджують, що боротьба за рівність гендерів все ще має сенс!

У сфері медицини жінки стикаються з численними викликами, але я впевнена, що завдяки сильному внутрішньому потенціалу, натхненню та амбіціям кожної з нас, ми зможемо подолати всі труднощі разом.

— підкреслила Інеса Гуйванюк, виконавча директорка GMKA в Україні.

Статистика така, що у колективах хірургічних відділень працює від 2 до 4 хірургинь.

Число жінок-хірургів у складі колективів різних установ:

Більше того, лише половина респонденток (49.1 %) підтвердила, що жінки-хірурги не займають адміністративні посади в лікарнях.

Кількість жінок-хірургів в Україні / Інфографіка GMKA

Відповідно до опитування хірургинь, які практикують самостійно, лише 32% з них вказали, що мають рівні можливості для проведення операцій у порівнянні зі своїми колегами-чоловіками. При цьому, понад половина хірургинь (51.8%) зазначили, що переважно виконують роль асистента під час хірургічних процедур.

Лише 0,9% опитаних жінок зазначили, що займають посаду завідувачки, тоді як 1,8% вказали на позицію директорки. Основна частина хірургинь (43,5%) працює на повну ставку (1.0), а більше третини (36,8%) лікарок має навантаження, що перевищує повну ставку.

Для довідки: Інформація отримана з всеукраїнського дослідження "Жінка в хірургії: проблеми не існує?". У цьому опитуванні взяли участь 340 жінок-лікарів, які спеціалізуються в різних галузях хірургії. Збір даних здійснювався через онлайн-анкетування в проміжку з 23 січня по 24 лютого 2024 року.

Отже, ця проблема є реальною і наявною в українській медицині, і її необхідно вирішити. У коментарі для 24 Каналу Неля Мельничук, засновниця GMKA та доцент хірургії в Harvard Medical School (Бостон, США), поділилася своїми думками про те, чому вважає це питання важливим для українців.

За словами пані Нелі, мета організації - стати своєрідним джерелом медичних знань, подібним до американського ресурсу UpToDate, забезпечуючи вільний доступ до перевіреної експертами інформації. Зокрема, матеріали спрямовані не лише на лікарів, а й на пацієнтів.

Ми віримо у важливість спільного процесу ухвалення рішень між лікарем і пацієнтом (shared decision-making). Адже медицина – це не простий вибір між двома крайнощами; це галузь, в якій кожне рішення повинно враховувати індивідуальні пріоритети та потреби пацієнта.

- каже Неля Мельничук.

Іншим важливим аспектом роботи організації є підтримка гендерної рівності в медичній сфері. Хірургиня зазначає, що наукові дослідження свідчать про те, що залучення жінок у цю галузь позитивно впливає на результати лікування завдяки різноманітності у складі команд і їхній більш продуктивній співпраці.

Організаторка впевнена, що сприяння жіночому лідерству відіграє ключову роль у трансформації медичної сфери.

У суспільстві існують усталені стереотипи, які стверджують, що жінки менш здатні до виконання фізично вимогливої хірургії. Проте медсестри, більшість з яких є жінками, виконують набагато більш складні фізичні завдання.

- додає Неля Мельничук.

Неля Мельничук впевнена, що досягнення гендерної рівності є важливим чинником для вдосконалення медичної системи / Фото GMKA.

Форум "Жінки в медицині" був організований GMKA у партнерстві з RAZOM / Фото надано GMKA

Команда GMKA намагається внести зміни, демонструючи яскраві приклади успішних жінок у сфері медицини та надаючи підтримку їхньому навчанні та професійному зростанню.

Тож, як наголошує засновниця організації, саме гендерна рівність і висока якість медичних послуг є тими аспектами, які допоможуть Україні рухатися до демократичних і гуманістичних стандартів.

#Лікар #Львів #Україна #Суспільство #Українці #Волонтерство #Організація громади #Гендерна роль #Гендерна рівність #Медицина #Хірургія #Ґендерна нерівність #Пацієнт #Сексизм #Медсестро! #Наукове дослідження #Гарвардська медична школа #Північна та Південна Америка #Лікарня #Бостон #Гуманізм #Технічний стандарт #Демократія

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Випускники проходитимуть НМТ в оновленому форматі: які нововведення очікують на українців.
Київська обласна військова адміністрація встановлює партнерство з університетами Тоскани: які пропозиції надійшли від італійської сторони | УНН
"Світло спогадів і віри об'єднує нас": у Києві пройшла акція, присвячена Всесвітньому дню дитини | УНН
Теги