Зеленський ознайомив парламент із стратегією стійкості. Які ключові аспекти цього плану сприятимуть перемозі над Росією?

19 листопада, на 1000-й день великої війни, президент Володимир Зеленський представив у Верховній Раді План внутрішньої стійкості України.

Документ складається з 10 пунктів і стосується безпеки, енергетики, фінансів, зброї українського виробництва та співпраці з партнерами.

План стійкості ще буде деталізований разом із громадянським суспільством, бізнесом, представниками культурного середовища та експертами.

Президент оголосив про план тиждень тому, а перша публікація на цю тему з'явилася на ВВС Україна ще 23 жовтня. Він підкреслив, що йдеться про те, як Україна має використати свої внутрішні ресурси для досягнення перемоги.

Цей план містить дії, які повинна реалізувати сама Україна; він не є заміною плану перемоги, що був представлений Зеленським міжнародним союзникам.

Які у вас наміри?

Починаючи своє звернення до парламенту, Володимир Зеленський підкреслив, що ключовий етап війни відбудеться наступного року. Він також зазначив, що "на цьому етапі визначається, хто зможе домогтися остаточної перемоги".

Обговорюючи питання потенційних мирних переговорів з Росією, президент підкреслив, що Україна "не поступиться своїм суверенітетом" і не відмовиться від своїх прав на всю територію країни.

Однак він наголосив, що відновлення територіальної цілісності України відбудеться після політичних змін у Москві. Вочевидь, це вперше президент прилюдно заявив про те, що кордони 1991 року на даний момент не актуальні.

Проте, сьогодні Україні необхідно самостійно вирішити, "яким чином жити в даний момент і які кроки робити в майбутньому". Саме цьому і присвячений план стійкості.

Цей текст охоплює десять основних аспектів: 1) єдність, 2) фронт, 3) озброєння, 4) фінанси, 5) енергетичні ресурси, 6) безпека, 7) спільноти, 8) людські ресурси, 9) культурна незалежність та 10) політика героїв.

Єдність можна описати як гармонійне поєднання різноманітних елементів, що створює цілісність та взаємозв'язок.

Внутрішня єдність України потрібна, щоб обʼєднати міжнародних партнерів, заявив президент.

Світ прагне нових підходів до співпраці, і Україна представила власну концепцію миру.

"Світ зрозумів, що мир не є чимось, що приходить безкоштовно; для його досягнення необхідні спільні зусилля та єдність," - зазначив президент.

Він підкреслив, що найближчим часом Україна завершить процес перевірки свого законодавства для інтеграції до Європейського Союзу.

Він також висловив позитивні сподівання щодо перспективи вступу України до НАТО.

Зеленський спростував інформацію про можливість проведення президентських виборів до завершення війни.

"Згідно з Конституцією та чинним законодавством, вибори не можуть відбуватися під час війни. Таке рішення не є вимогою з боку міжнародної спільноти", - підкреслив український президент.

Линия столкновения

Обговорюючи тему армії, президент підкреслив важливість впровадження нових методів управління в цій сфері.

Він позитивно оцінив роботу застосунку Армія+, яким вже скористалися 410 тисяч воїнів.

Він анонсував створення офісу військового омбудсмена.

Крім того, згідно з його заявою, оборонне відомство та військове керівництво повинні запропонувати нову модель контрактів для осіб, які не досягли віку призову.

Він підкреслив, що Україна не має наміру зменшувати вік для мобілізації.

Зброя

У наступному році Україна планує виготовити щонайменше 30 тисяч безпілотників дальнього радіусу дії, повідомив президент. Він зазначив, що ці дрони стануть важливою заміною для недостатньої кількості артилерійських систем у війську.

Він також запевнив, що збільшить фінансування для бригад, щоб вони мали можливість самостійно забезпечувати себе дронами.

Україна активно збільшує обсяги власного виробництва артилерійських боєприпасів. Протягом минулого року було виготовлено 2,5 мільйона мінометних пострілів та артилерійських снарядів. У наступному році українські фабрики планують випустити 30 тисяч безпілотників дальнього радіусу дії та 3 тисячі крилатих ракет.

Говорячи про зброю українського виробництва, Зеленський також згадав ракету "Довгий Нептун", яка має дальність 1000 кілометрів.

За словами президента, в Україні буде засновано Технологічну раду, яка займатиметься розвитком військових технологій.

Президент підкреслив, що в оборонно-промисловому комплексі України функціонує 600 підприємств, які створюють 300 тисяч робочих місць.

Фінанси

Цей аспект ще потрібно узгодити з бізнес-спільнотою, і для нього буде підготовлено окремий додаток, зазначив Зеленський.

Він не вдався в численні деталі цього аспекту, проте підкреслив значущість підтримки вітчизняного виробника.

"Все, що можливо виготовити в Україні, повинно купуватися в нашій країні", - зазначив Зеленський.

Він також оголосив про запровадження страхування від військових ризиків та скорочення державного перерозподілу валового внутрішнього продукту.

Президент підкреслив необхідність зменшення тиску на компанії, які генерують власну вартість.

Виступ Володимира Зеленського в парламенті на відзначення тисячі днів війни.

Енергетична галузь

У сфері енергетики президент оголосив про плани впровадження паспортів стійкості для регіонів до завершення поточного року, а також про створення паспортів генерації в наступному році.

Зеленський підкреслив, що атомна енергетика має "явну перевагу".

Однак багато аспектів цього пункту залишилися невідомими, оскільки це є конфіденційним додатком.

Безпека

Цей розділ складається з трьох частин: «Україна сьогодення», «Повоєнна Україна» та «Україна в умовах сталого і надійного миру», підкреслив президент.

Зеленський зазначив, що безпека охоплює як міжнародні виклики, зокрема зміцнення державного кордону, так і місцеві проблеми.

Головним завданням повинна стати забезпечення безпеки в навчальних закладах, що включає патрулювання поліції та встановлення металошукачів на входах до всіх освітніх і інших державних установ.

Він також згадав модернізацію стандартів укриттів та проблему розмінування України.

Спільноти та людські ресурси

У пункті про громади президент згадав у першу чергу прифронтові території, які потребують особливої підтримки, так само як і громади, які прийняли найбільше переселенців.

Глава держави підкреслив важливість розвитку та розширення міжнародних контактів на рівні місцевих громад.

У пункті, присвяченому людському капіталу, Зеленський сказав про необхідність створення інституту множинного громадянства та перезапуск дипломатичної служби. До кінця року будуть заповнені всі вакансії українських послів.

Також планується створення Міністерства об'єднання українців, яке буде спеціалізуватися на питаннях, що стосуються численної української громади по всьому світу. Кандидатуру для посади міністра представлять до кінця року.

"Українці, де б вони не були, повинні мати можливість зберегти сильний звʼязок з українською державою", - пояснив Зеленський.

Зеленський підкреслив одне з ключових питань у сфері людського капіталу: "збереження мільйонів українських дітей, які через війну опинилися в різних частинах світу". Ці діти повинні залишатися в контексті української культури та активного українського життя.

Він також висловив думки щодо співпраці між державними інституціями та релігійними організаціями, зокрема згадавши про заборону діяльності РПЦ в Україні та її представників, підкреслюючи, що "епоха московської церкви завершилася".

Культурні та політичні аспекти героїв

Зеленський також повідомив про ініціативу запровадити "культурний Рамштайн".

Він також обговорив концепцію "культурної дипломатії", включаючи ініціативи щодо відкриття кафедр україністики в університетах інших країн, просування українських перекладів та сучасного мистецтва.

"Президент зазначив: 'Лише через мову культури можна досягти тих територій, які залишаються недоступними для політичних діячів'."

Розділ, що стосується державної підтримки ветеранів, був представлений з найбільшою глибиною і деталізацією.

"Держава та суспільство мають бути завжди поруч із ветераном та його сімʼєю", - сказав президент.

Зеленський анонсував інститут "помічника ветерана", в якому буде 11 тисяч фахівців з супроводу ветеранів.

У 2025 році в кожній громаді повинні бути створені реабілітаційні відділення, а також забезпечена наявність простору для ветеранів.

Влада має намір залучати ветеранів до роботи в державних структурах.

Також передбачено додаткове фінансування для лікарів загальної практики за укладення контракту з ветеранами, а також за участь у програмах забезпечення житлом для ветеранів.

Повністю план із додатками буде готовий у грудні.

16 жовтня Зеленський представив у парламенті План перемоги, який складається з пʼяти пунктів і трьох таємних додатків.

#Росія #Міністерство оборони США #BBC #Україна #Володимир Зеленський #Президент (державна посада) #Суверенітет #Верховна Рада #Європейський Союз #НАТО #Оболонка (снаряд) #Мобілізація #Артилерія #Енергетична галузь #Дрон #Уповноважений Верховної Ради України з прав людини #Крилата ракета #Москва #Паспорт #Капітал (економіка) #Підприємницька діяльність #Парламент #Зброя #Політика #Бізнес #2010 Президентські вибори в Україні #Закон України #Міномет (зброя)

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Випускники проходитимуть НМТ в оновленому форматі: які нововведення очікують на українців.
Київська обласна військова адміністрація встановлює партнерство з університетами Тоскани: які пропозиції надійшли від італійської сторони | УНН
"Світло спогадів і віри об'єднує нас": у Києві пройшла акція, присвячена Всесвітньому дню дитини | УНН
Теги