Зокрема, він повідомив, що є урядове рішення на підтримку університетів у прифронтових регіонах, у прикордонних містах: Сумщина, Запоріжжя, Харків.
Особливості
"Додаткові фінансові ресурси в обсязі 300 мільйонів гривень призначені для підтримки вищих навчальних закладів у таких складних умовах. Це кошти для тих установ, які дбають про студентські спільноти та продовжують навчання, незважаючи на всі труднощі. Вітаю наших студентів та викладачів, які проявляють стійкість у ці важкі часи!" - зазначив президент.
Він зазначив, що надзвичайно важливо, щоб українські освітні центри збереглися - Університет Каразіна, багато інших.
"Ми продовжимо надавати вам підтримку. Сьогодні я підписав указ, який стосується Шевченківської премії. Це важливий крок у розширенні цієї нагороди. Було проведено численні обговорення з експертами та представниками культурної спільноти. Комітет премії здійснив відмінну роботу," - зазначив Володимир Зеленський.
Тож уже наступного року Шевченківською премією, окрім звичних номінацій, відзначатимуть ще й українську фотографію.
"У нинішніх умовах війни надзвичайно важливо визнати всі емоції та зусилля людей. Крім того, ми додали нову номінацію, пов'язану з кураторською діяльністю, а також врахували сучасні дизайнерські тенденції. Наш український графічний дизайн і шрифти заслуговують на особливу увагу, адже вони дійсно вражаючі. Ми також розширили традиційні літературні та музичні номінації Шевченківської премії. Паралельно ми шукаємо спосіб висловити вдячність тим, хто охороняє нашу культурну спадщину. Це буде спеціальний формат, і до Дня Незалежності України ми разом із культурною спільнотою та усіма фахівцями знайдемо відповідні рішення", - підкреслив президент.
#Університет #Заклад вищої освіти #Володимир Зеленський #Президент (державна посада) #Українська мова #Харків #Фотографія #Дизайн #Українська гривня #Запоріжжя #Національна премія імені Тараса Шевченка #День Незалежності України