Українські жінки-підприємниці активно ведуть свій бізнес навіть у безпосередній близькості до зони бойових дій, надихаючи американок своїм прикладом. Громадська організація "Жіночий голос у дії" планує провести навчання та обмін досвідом для понад 100 тисяч жінок в Україні. Лідерка організації, Зоряна Головата, вже зареєструвала авторське право на спеціально розроблену навчальну модель у Сполучених Штатах.
Цю навчальну програму вже привернули увагу університети Каліфорнії та округу Колумбія.
"Ця програма має вражаючу філософію, яка дійсно трансформує сприйняття України у свідомості людей", - зазначає доктор політичних наук з Каліфорнійського університету в Берклі Керрі Сантос, коментуючи ініціативу Зоряни Головатої.
Протягом двох десятиліть Зоряна Головата створювала та реалізовувала власну навчальну модель, працюючи як з публічними особами та керівниками компаній під час особистих консультацій, так і проводячи тренінги для робочих колективів у банківській сфері та міжнародних корпораціях.
У Вашингтоні модель зареєстрована у Федеральному бюро захисту авторських прав США та отримала назву "Трикутник творення".
Зоряна Головата пояснює, що йдеться про поєднання трьох базових елементів - персональні фінанси, побудова здорових соціальних стосунків і ментальне здоров'я.
Цей метод отримав схвалення в США. Оксана Якушко, керівниця докторської програми з психології в Університеті Джорджа Вашингтона, впевнена, що ця програма буде корисною також для американських спільнот.
Очевидно, що, хоча в США в даний час немає війни, існують спільноти, де жінки зустрічаються з серйозними труднощами. Ця [освітня] модель пропонує важливий підхід, що враховує різні аспекти людського життя — психологічний, економічний, соціальні зв’язки — всі ці елементи, як підтверджують наукові дослідження, мають критичне значення в їхній взаємодії.
Оксана Якушко особливо відзначає, що навчальна модель Зоряни Головатої вже апробована на практиці, а не "теоретично вигадана", та довела свою ефективність.
В Україні за авторською моделлю Головатої вже планують навчання для понад сотні тисяч жінок. Марина Ковальська, керівниця українського офісу ГО "Жіночий голос в дії" розповідає:
Модель демонструє вражаючі результати на практиці при взаємодії з людьми. Вона охоплює три важливі аспекти: стабільність, баланс і гармонію, що робить її фундаментом для подальшого розвитку, а також для підтримки і вдосконалення оточуючих.
За інформацією Ковальської, ця модель слугує основою для жіночої програми, яку в Україні реалізує ініціатива "Жіночий голос в дії".
Основою цього підходу є досвід 100 001 жінки, які пройшли навчання. Ці програми охоплюють основи фінансової стабільності, психологічну підтримку, питання ментального здоров'я та розвиток соціальних зв'язків.
Керрі Сантос підкреслює, що ініціатива "Жіночий голос в дії" є надзвичайно актуальною та практичною в умовах війни, оскільки включає ефективні елементи, які суттєво відрізняються від багатьох програм, орієнтованих на спокійніше самовдосконалення.
Мені дуже імпонує погляд Зоряни, оскільки вона акцентує увагу на фінансовій стабільності, і це має величезне значення! Це не просто заклик до "медитації", адже нам дійсно потрібні фінансові ресурси, які є надзвичайно практичними. Коли ми обговорюємо, як жінка може спокійніше спати вночі, то, безумовно, їй необхідні фінансові гарантії. Це надзвичайно важливо, а не лише "дихальні техніки" чи "записи у щоденнику", або ж "сесії в колі, де ми спілкуємось і називаємо це психічним здоров'ям".
Сантос стверджує, що програма "Трикутник творення" навчає тому, "чого прагнуть жінки в усьому світі":
Це те, чого прагнуть усі: фінансова стабільність та надійні стосунки можуть суттєво підвищити їхній рівень життя і допомогти впоратися з усіма викликами, які зустрічаються на їхньому шляху - незалежно від того, чи це щось негативне, чи позитивне.
Керрі Тімко Сантос є фахівцем у сфері відновлення регіонів, які зазнали шкоди від природних катастроф та збройних конфліктів. Вона має досвід роботи в американських урядових установах, які, зокрема, підтримували українських жінок.
Вона відзначає креативність і цілеспрямованість українок, а також захоплюється активністю українських бізнесвумен:
"Йдеться не про "виживання". Українські жінки намагаються вийти на найвищий рівень, щоб принести більше креативності, інновацій у все, що вони роблять. Я бачила це багато-багато разів".
Марина Ковальська, яка живе у Дніпрі за приблизно 40 км від лінії фронту розповідає про місцевих бізнесвумен:
"Ми зрозуміли, що жінки, які тут живуть, справді не просто живуть у прифронтових умовах виживання, насправді вони живуть своїми справами, речами, які їх надихають.
Ці розповіді не зосереджуються на проханні чи труднощах, навпаки, вони висвітлюють незламність українських жінок, які своїм прикладом не лише ведуть успішний бізнес, але й активно розвивають його, створюючи нові робочі місця та підтримуючи регіон Дніпропетровщини.
"Ми не лише виконуємо свою роботу, а й демонструємо, як можна по-іншому реагувати на виклики," - зазначає Ковальська, розповідаючи про ініціативу ГО "Жіночий голос в дії", яка сприяє підтримці жінок-підприємиць.
"Танків не спостерігається, і сьогодні обстрілів немає? Це означає, що ми продовжуємо працювати і рухаємося вперед," - зазначила одна з учасниць програми підтримки місцевого бізнесу "Жінки бізнесу на першій лінії фронту", яка реалізується за ініціативою "Створено жінкою" та громадським об'єднанням "Women's Voice in Action".
У Джордж Вашингтон Університеті концепція особистісного розвитку та лідерства, розроблена Зоряною Головатою, буде інтегрована в наукові дослідження, які акцентують увагу на досягненнях українських психологів.
"Українці - це, з одного боку, неймовірна сила, а з іншого - справжній осередок інновацій!", - зазначає Оксана Якушко. Протягом кількох десятиліть, працюючи в США, вона постійно опікується своїми українськими колегами, особливо в умовах повномасштабної війни, намагаючись надати їм необхідну підтримку та сприяння. Вона вважає, що українські інновації в психології та наукових дослідженнях заслуговують на подальший розвиток.
Керрі Тімко Сантос, що проживає в Берклі, додає:
Це не просто історія про те, як "бідні люди в Україні потребують допомоги". Ні, насправді це свідчить про те, що люди в усіх куточках світу мають величезний потенціал і талант, і кожен з нас може підтримати іншого у розвитку його сил. Мені особливо імпонує філософія Зоряни Головатої, адже я сама протягом десяти років працювала в донорських організаціях уряду США, очолюючи міжнародні програми Американського Червоного Хреста. У нашій роботі ми постійно зустрічалися з динамікою, в якій здається, що одні мають фінансові ресурси, а інші - потребу в допомозі.
Але Зоряна не думає таким чином. Вона каже - люди в Україні мають абсолютну здатність і прагнення зробити багато речей. І це чудовий приклад. Це інноваційна програма, яку вона ініціює. І вона не хоче моєї допомоги, вона натомість хоче, щоб я зробила її сильнішою, і вона також робить мене сильнішою. Тому я дійсно вважаю, що це чудова філософія, яка реально змінює уявлення людей про Україну тут у США".
Тож американські партнери громадського об'єднання "Жіночий голос у дії" готові не тільки навчати, а і самі вчитися від українців.
"Жіночий голос дуже важливий і має сильну дію, коли країна потребує від нас рішучих дій. Жіноча спільнота - це дуже потужний світовий змінотворець", - упевнена Зоряна Головата.
#Університет #Дніпро #Україна #Модель #Психолог. #Підприємництво #Сполучені Штати #Українці #Організація громади #Наукове дослідження #Північна та Південна Америка #Бізнес #Лінія фронту #Інновації #Друга світова війна #Каліфорнія #Психологія #Доктор наук #Лідерство #Філософія #Вашингтон, округ Колумбія #Університет Джорджа Вашингтона #Каліфорнійський університет, Берклі #Ритм #Трикутник #Округ Колумбія #Збройний конфлікт #Стихійне лихо #Берклі, Каліфорнія