Зарплати українських викладачів є нижчими, ніж ті, які отримували педагоги в Сирії у 2014 році. Наприклад, професори в Сирії, Іраку, Лівії та Марокко заробляли менше 13 тисяч доларів на рік. Важливо зазначити, що валовий внутрішній продукт цих країн значно поступається українському.
На це звернув увагу доктор економічних наук, професор Олександр Костюк у дописі у Facebook. Він зауважує, що суспільний престиж професії викладача університету в цих двох країнах набагато вищий.
"У таких країнах, як Ірак, Лівія, Марокко та Сирія, професори починають свою кар'єру з річною зарплатою, що не перевищує $13 000. Найбільш високооплачувані науковці в Ємені та Марокко отримують приблизно $22 000 і $30 000 відповідно. Водночас, ВВП на душу населення у цих країнах у 10 і майже півтора рази нижчий, ніж в Україні. Однак соціальний статус викладача університету в цих країнах значно вищий," - зазначає Костюк.
"Ці арабські держави виглядають як інша планета, коли мова заходить про заробітки університетських викладачів. І це стосується ще 2014 року. На сьогоднішній день ми навіть не можемо зрівнятися з рівнем заробітної плати викладачів в арабських країнах, якщо порівнювати з даними 2014 року", - зазначив він.
Педагог наводить у приклад дослідження одного з видань щодо заробітних плат, яке було проведене у 12 арабських країнах. Так, найвищі зарплати викладачів державних університетів у Лівані та країнах Перської затоки.
За словами професора, найбільш високооплачувані йорданські науковці заробляють майже 60 000 доларів на рік.
"На 2023 рік ВВП на душу населення в Йорданії є нижчим, ніж в Україні, де зарплата викладача, ймовірно, не перевищує 5-6 тисяч доларів на рік. Чи можливо, що Йорданія — це зовсім інша реальність?" — зазначає Костюк.
Він зазначає, що в усіх країнах, які були предметом дослідження, за винятком Сирії та Катару, академічні доходи перевищували ті суми, на які багато їхніх співгромадян змушені були існувати протягом року.
Раніше OBOZ.UA повідомляв, що в Україні намірено поступово збільшувати вартість навчання у вищих навчальних закладах.
#Університет #Facebook #Вищий навчальний заклад #Валовий внутрішній продукт #Ємен #Доктор наук #Арабський світ #Долар #Сирія #Марокко #Лівія #Ірак #Йорданія #Перська затока #Катар #Ліван