В Україні антібулінгові норми законодавства діють лише щодо неповнолітніх, тобто осіб до 18 років. Це залишає студентів закладів професійної та вищої освіти без належного захисту від проявів булінгу. Наразі покарати викладача за цькування студента є практично неможливим, хоча подібні ситуації трапляються досить часто.
Про це розповіла освітня омбудсменка Надія Лещик у інтерв'ю "Новій українській школі". Вона розповіла, що під час розгляду випадків булінгу в університетах заклади захищали себе й викладачів, яких звинувачували в цькуванні.
На переконання Лещик, якби в університеті хоч один раз покарали людину, яка булить студента, інші викладачі остерігалися б це робити.
Вона поділилася історією, що сталася в 2022 році в Київському національному лінгвістичному університеті, де викладачка звернулася до студентки з Чернігова, яка через російські обстріли втратила обидві ноги. Викладачка запитала, чи має дівчина можливість пересуватися і як складається її життя загалом.
Подія відбулася під час захисту курсових робіт, і ніхто з аудиторії не вживав заходів, щоб зупинити викладачку.
"На запит Служби в університеті відповіли, що такого інциденту не було, але вони попросили вибачення в студентки. Та я знаю, що цей випадок був, під цим зверненням підписалася чи не вся група. Тобто університет захистив викладача", - розповіла омбудсменка.
Процес зміни законодавства триває, проте наразі питання залишилося невирішеним.
"Ми досліджували міжнародний досвід у цій сфері. Як з'ясувалося, у багатьох країнах це питання вирішується на рівні вищих навчальних закладів, де існують чіткі та суворі норми: у разі виявлення булінгу з боку викладача, цю особу звільняють та позбавляють можливості займати викладацькі посади", - поділилася Лещик.
Раніше OBOZ.UA розкривав, якими є відмінності між булінгом і шкільними конфліктами, а також як визначити, чи піддається дитина цькуванню.
#Університет #Студент #Булінг #Київський національний лінгвістичний університет #Учитель #Вища освіта #Заклад вищої освіти #Чернігів