
Іноземні студенти витрачають чимало коштів у Сполучених Штатах.
Зусилля адміністрації Дональда Трампа обмежити доступ іноземних студентів до Гарвардського університету можуть призвести до суттєвих фінансових збитків, і це стосується не лише самого навчального закладу, зазначає видання The Hill.
Студенти Гарвардського університету вважаються одними з найталановитіших інноваторів у Сполучених Штатах, а серед випускників з-за кордону можна знайти безліч засновників успішних стартапів.
Окрім бізнесового внеску, іноземні студенти загалом становлять значну частку споживчих витрат у регіонах, де вони навчаються -- щорічно вони вливають в економіку США майже 44 мільярди доларів.
"Відмовляючи світовим талантам, ми завдаємо шкоди самим собі. Втрата внеску іноземних студентів матиме негативний вплив на здатність американських студентів усвідомлювати глобальні процеси і призведе до серйозних наслідків для економічної стабільності, безпеки та міжнародної конкурентоспроможності нашої нації", -- підкреслила Фанта О, виконавча директорка Асоціації міжнародних освітян (NAFSA).
"Ці результати суперечать оголошеним прагненням адміністрації — забезпечити Америці більшу безпеку, силу та добробут," — зазначила вона.
Окрім заборони новим іноземним студентам приїздити до Гарварду, Міністерство внутрішньої безпеки США (DHS) цього тижня вимагало, щоб нинішні студенти з-за кордону залишили університет і перевелися до інших навчальних закладів.
У п'ятницю суд тимчасово зупинив це рішення та призначив слухання на наступний четвер, щоб розглянути можливість продовження цієї паузи. Окружна суддя Еллісон Барроуз звернула увагу на занепокоєння Гарварду тим, що університет "зазнає негайної та непоправної шкоди ще до того, як усі сторони матимуть змогу висловитися".
Якщо подальше рішення суду дозволить реалізувати заборону, Гарвард одразу відчує фінансовий удар: 27% його студентської спільноти, або близько 6,8 тисяч студентів у 2024-2025 навчальному році -- це іноземці, які зазвичай сплачують вищу вартість навчання й супутні витрати, ніж громадяни США.
Згідно з інформацією NAFSA, іноземні студенти Гарвардського університету щороку вносять близько 383,6 мільйона доларів у розвиток місцевої економіки, що сприяє створенню приблизно 3 910 робочих місць.
У 2023-2024 навчальному році частка студентів Гарварду становила 54,5% від загальних витрат іноземних студентів у п'ятому виборчому окрузі штату Массачусетс.
Щороку іноземні студенти витрачають у цьому штаті майже 4 мільярди доларів, при цьому на Гарвард припадає приблизно десята частина цієї суми.
Як зазначає NAFSA, міжнародні студенти витрачають кошти не лише на навчання і підручники, а й на житло, харчування, медичне страхування, зв'язок і транспорт.
Згідно з аналітичними даними Axios, приблизно двадцять американських стартапів, що згодом оцінили свою вартість понад мільярд доларів, були створені іноземними студентами, які отримали освіту в Гарвардському університеті.
Наслідки заборони можуть швидко поширитися на інші навчальні заклади. Міністерка внутрішньої безпеки Крісті Ноем ясно висловилася, що Гарвард – лише початок, і що інші університети, які не відповідатимуть вимогам адміністрації Трампа, можуть зіткнутися з подібними заходами. Вона охарактеризувала це як "сигнал для всіх навчальних закладів: пора взятися за розум".
Згідно з даними NAFSA, на кожні трьох іноземних студентів у США припадає одне робоче місце. Загалом, іноземні студенти сприяли створенню чи підтримці близько 380 тисяч вакансій.
Іноземні студенти в США й так перебувають у вразливому становищі -- сотні з них втратили студентські візи, часто без пояснень. У низці гучних випадків уряд переслідував студентів, які брали участь у пропалестинських протестах у своїх кампусах.
Позов Гарвардського університету до Міністерства внутрішньої безпеки став вже другим судовим процесом проти адміністрації Трампа. Перший із них університет подав минулого місяця, коли уряд вирішив заморозити мільярди доларів федеральних коштів через відмову Гарварду змінити свою політику в сфері набору студентів і працевлаштування, а також скасувати програми, що стосуються різноманітності, рівності та інклюзії.
Президент Трамп також закликав Службу внутрішніх доходів (IRS) позбавити Гарвард податкових пільг.
Адміністрація звинувачує Гарвард та інші університети у неспроможності захистити студентів від проявів антисемітизму, особливо зважаючи на торішні протести під час війни в Газі.
Навіть у випадку, якщо Гарвард вирішить замінити всіх своїх іноземних студентів на американських, це буде вкрай важко реалізувати до старту осіннього семестру.
"Гарвард теоретично може замінити всіх іноземних студентів американцями доволі легко, але зробити це швидко -- дуже важко", -- зазначив Роберт Келчен, професор і керівник кафедри освітньої політики Університету Теннессі.
Зазвичай інші вищі навчальні заклади готові прийняти нових студентів у скрутний час, щоб надати їм підтримку. Однак тепер виникає нове питання: чи загрожує цим студентам втрата фінансової допомоги, якщо вони вирішать перевестися до іншого університету? — зазначив Келчен, попереджаючи, що Трамп може позбавити Гарвард можливості брати участь у федеральних програмах фінансової допомоги для студентів.
"Єдиний засіб впливу, який ще не використала федеральна влада щодо Гарварду, - це фінансова підтримка студентів. На мою думку, це цілком реальний варіант, оскільки всі інші канали фінансування вже перекриті," - підкреслив він.
#Університет #Студент #Президент (державна посада) #Дональд Трамп #Сполучені Штати #Підручник #Вищий навчальний заклад #Північна та Південна Америка #Економіка #Стартап-компанія #Суддя #Массачусетс #Іноземець (право) #Кампус #Зв'язок #Виконавча влада (уряд) #Академічний термін #Розум #Туристична віза #Конкуренція (компанії) #Антисемітизм #Теннессі #Рішення суду #Служба внутрішніх доходів #The Hill (газета)