Протягом чотирьох місяців з українських університетів було відраховано 23,5 тисячі чоловіків старше 30 років.

Впродовж періоду з квітня по серпень 2024 року з українських вищих навчальних закладів було виключено 23,5 тисячі чоловіків-студентів віком старше 30 років. Основними причинами цього стали неуспішність, відсутність на заняттях та інші фактори. Серед зазначеної кількості, 5805 студентів були відраховані за рекомендацією Державної служби якості освіти, в той час як решту виключень ініціювали самі університети.

Цю інформацію озвучив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький після переговорів з головою Державної служби якості освіти Русланом Гураком. Він також натякнув на те, що відрахування стосувалися осіб, які ухиляються від мобілізації.

"Схоже, що виключення студентів навряд чи можна вважати корисним для освітньої системи. Але зрозуміло, що ті, кого відрахували, це, по суті, особи, які не мали справжнього бажання навчатися, а лише прагнули скористатися статусом студента, щоб уникнути інших відповідальностей. Відсутність цих "студентів" у вищій освіті свідчить про те, що система проходить процес самоочищення", - підкреслив представник влади.

Також Винницький зазначив, що за поданням ДСЯО правоохоронні органи відкрили вісім кримінальних проваджень проти посадових осіб вишів. Факт відкриття таких кримінальних справ є чітким сигналом, що корупції у вищій освіті України немає місця, сказав заступник міністра.

Окремо чиновник зазначив, що Міністерство освіти анулювало ліцензії ряду вищих навчальних закладів. Це рішення було прийнято через їхню участь у сприянні ухиленню студентів від мобілізаційних заходів.

"Географія випадків дуже широка: від Запоріжжя до Ужгорода, від Миколаєва до Львова. Ми продовжуємо боротьбу із недоброчесними ділками, які дискредитують вищу освіту своїми фейковими "закладами", які в 2023-2024 масово зараховували чоловіків призовного віку, абсолютно публічно заявляючи про свої розцінки за такі дії", - зазначив пан Винницький.

Як повідомляло OBOZ.UA, раніше заступник міністра Винницький зазначав, що в Україні значна частина абітурієнтів обирає вищу освіту через тиск з боку батьків, які хочуть, щоб їхні діти отримали диплом. У результаті, університети поступово перетворюються на навчальні заклади, які повинні виконувати функції коледжів.

#Університет #Студент #Вища освіта #Львів #Міністерство освіти і науки України #Коледж #Ужгород #Вищий навчальний заклад #Запоріжжя #Корупція #Кримінальне судочинство #Офіційний #Ймовірна причина #Миколаїв #Правоохоронний орган

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги