
Японський оператор Q-shu University Institute буде передавати ГУР МОУ геолокаційні знімки з супутників, включаючи радарні знімки SAR. Це перший крок такого рівня співпраці між Україною та Японією.
Японська компанія Q-shu University Institute, що займається супутниковими технологіями, буде постачати супутникові знімки з геолокаційною інформацією для Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ). Цю інформацію повідомив аналітичний OSINT-проєкт DeepState, як зазначає УНН.
Відомо, що Японія ухвалила рішення надати українській військовій розвідці геопросторові дані з супутників, включаючи радарні зображення з супутників SAR.
Це історичний момент, оскільки Японія вперше робить такий значний крок у напрямку співпраці. Інформацію надає японський інститут iQPS (Інститут Q-шуйських піонерів космосу при Університеті Кюсю).
Підписана угода з українським ГУР МОУ передбачає інтеграцію систем iQPS у платформи української розвідки; Поставки SAR-даних - зображень, що формуються за допомогою синтетичної апертурної радарної технології. iQPS вже має 5 супутників на орбіті, наступні планується запустити до кінця 2026 року.
Згідно з інформацією від DeepState, Україна вже отримала доступ до SAR-зображень від:
Незважаючи на доступ до супутників Pléiades Neo від Airbus Group і розширені права на захоплення зображень на французьких супутниках діапазону CSO, Україні значно не вистачає того, що надавали США, або безпосередньо, або через доступ до комерційних зображень від Maxar і BlackSky, отриманих за контрактами з Національним агентством геопросторової розвідки.
"В Європі немає жодного оператора, який би міг запропонувати оптичні супутникові зображення на такому ж рівні, як у США, а також комерційні пропозиції, зокрема щодо доступності даних протягом доби та можливостей використання інструментів для прямої трансляції," – зазначили аналітики проєкту OSINT.
Україна отримала можливість користуватися європейськими розвідувальними даними, технологічними розробками та запасами боєприпасів. Крім того, країна здобула ліцензії для виробництва систем протиповітряної оборони та інвестиції у виготовлення безпілотників і ракет.
#Європа #Україна #Держава (політичний устрій) #Дрон #Ракета. #Міністерство оборони (Україна) #Японія #Ліцензія #Протиповітряна оборона #Боєприпаси #Природний супутник #Військова розвідка #Головне управління розвідки (Україна) #Супутник #Радар. #Орбіта #Airbus