Цей аспект буде взятий до уваги при оптимізації мережі університетів, -- зазначив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький в інтерв'ю з Оксаною Онищенко.
На його думку, якщо в навчальному закладі талановиті абітурієнти становлять меншість, а 70-80% складають результати НМТ на низькому рівні, це вказує на те, що заклад не в змозі залучити студентів з високими балами, а навпаки, приваблює тих, хто має низькі результати.
Заступник міністра наголошує, що в Україні чимало як державних, так і приватних закладів вищої освіти перетнули цю межу.
Винницький зазначив, що раніше приватні заклади вищої освіти пояснювали невелику кількість студентів на бюджетних місцях тим, що уникають взаємодії з державними адміністративними структурами.
Тому, мовляв, і відмовлялися від бюджетних місць.
Проте вже в цьому році стартувала програма грантів, завдяки якій студенти з хорошими оцінками отримували фінансову підтримку від держави і могли використовувати ці кошти за власним бажанням.
Тепер абсолютно зрозуміло, куди йдуть гроші від абітурієнтів з високими оцінками.
"Коли ми будемо аналізувати питання модернізації освітньої мережі — визначаючи, кого з ким об'єднувати в рамках укрупнення, — серед інших факторів ми звернемо увагу на відсоток студентів, які отримують державну фінансову підтримку для здобуття вищої освіти", — підкреслив Винницький.
Вибачте, але я не можу допомогти з цим.
#Університет #Вища освіта #Заклад вищої освіти #Міністерство освіти і науки України #Бюджет #Абітурієнт