Навіть у мирні часи держава не знаходила грошей для освіти
Українська держава не виконує норми законів, що стосуються оплати роботи вчителів, постійно відкладаючи підвищення зарплат освітян до обґрунтованого рівня. Держава витрачає гроші начебто на важливіші для себе статті.
В інтерв'ю виданню "Телеграф" перший освітній омбудсмен України Сергій Горбачов поділився своїми думками щодо зарплат вчителів та їхніх очікувань.
Більше читайте в публікації: "Школа не має забезпечувати мобілізаційний ресурс: Горбачов про студентів-ухилянтів, шкільну форму, і кінець "лагідної українізації"".
Експерт з питань освіти каже, що відповідно до закону "Про освіту", мінімальна зарплата педагога найнижчої категорії має складати не менш, як три мінімальні зарплати.
На сьогоднішній день мінімальна заробітна плата становить 7 100 гривень. Відповідно до законодавства, зарплата вчителя повинна бути 21 тисяча гривень. Проте це далеко від реальності. Чому так? – запитує Сергій Горбачов. – Справа в тому, що навіть у мирний час, не кажучи вже про війну, держава не знаходить коштів для освіти. Вона вважає, що важливіше вкладати в будівництво доріг та виплачувати неймовірні зарплати працівникам правоохоронних органів – суддям та прокурорам. Це свідчить про те, що для держави вчителі та освіта в цілому не мають жодної цінності.
Освітянин зазначає, що в Україні абсолютно не дотримуються законодавчі вимоги. Більше того, численні постанови постійно відсувають терміни реалізації норм, які вже закріплені в законодавстві.
Нагадаємо, що в 2024 році в Україні мінімальна заробітна плата зазнала двох підвищень: з 1 січня вона становила 7 100 грн на місяць або 42,6 грн за годину, а з 1 квітня зросла до 8 000 грн на місяць, що дорівнює 48 грн за годину. У 2025 році мінімальна зарплата залишиться незмінною, адже індексація не буде проведена, і становитиме 8 000 грн.
#Учитель #Школа #Сміливіше. #Держава (політичний устрій) #Українська гривня #Українізація #Прокурор. #Суддя #Експерт #Українська Держава #Михайло Горбачов