Як знайти та залучити співробітників під час війни та нестачі кадрів: стратегії для підприємств.

Війна в Україні викликала масовий виїзд спеціалістів за межі країни, що стало серйозною проблемою для національного ринку праці. Головними факторами цього явища є нестабільність та загроза в регіонах, зокрема в зонах активних бойових дій. Багато кваліфікованих працівників вирушили за кордон у пошуках кращих умов для життя та професійної діяльності. Це призвело до суттєвого браку кадрів у вітчизняних компаніях. Як знайти резерви і які нові стратегії підбору персоналу слід використовувати, у спеціальному інтерв’ю для Mind розповіла Яна Декусар, керівник HR-відділу компанії Nota Group.

Ефективність сучасного бізнесу значно підвищується, коли компанія проводить внутрішній аудит й аналізує власні кадрові резерви. Аудит допомагає виявити можливості перерозподілу обов'язків між працівниками, скорочення надлишкових функцій та адаптації деяких посад для кількох працівників одночасно.

Проаналізувати структуру компанії, подивитися ще раз на функції та ролі, які актуальні останні пів року, описати профіль посад - це детальне описання основних компетенцій та обов'язків, яке дозволяє чітко визначити, чи дійсно необхідний певний спеціаліст. Це важливо для оцінки доцільності утримання постійних працівників на позиціях, що можуть бути тимчасово заміщені або передані на аутсорсинг.

З огляду на зростаючий попит на кадрові ресурси, підприємства все частіше звертаються до агентств, які здатні швидко надати доступ до професійних кандидатів. Ці агентства також пропонують послуги з підбору та оцінки персоналу, що дозволяє компаніям максимально ефективно використовувати свої внутрішні ресурси. Наприклад, організації, які потребують HR-фахівців, можуть виявити, що ця функція не обов'язково вимагає постійної присутності в офісі, і її можна успішно передати на аутсорсинг.

Організації мають можливість використовувати альтернативні канали для підбору персоналу, зокрема, державну службу зайнятості, де існує шанс залучити безробітних екс-співробітників державних установ, переселенців та ветеранів, готових повернутися до трудової діяльності.

Внутрішньо переміщені особи сьогодні є найбільш мотивованими працівниками, особливо ті, хто втік з зон конфлікту. Люди, які переїхали в інші міста і прагнуть забезпечити себе, активно шукають роботу і готові до тривалої співпраці.

Сучасні умови на ринку праці спонукають бізнеси активно шукати та розвивати нові таланти. Співпраця зі студентами та випускниками, особливо з освітніх установ, що відповідають профілю компанії, дає можливість сформувати майбутніх фахівців, орієнтуючи їх під конкретні потреби організації. Сьогодні багато компаній "конкурують" за увагу молодих талантів, які навчаються на другому чи третьому курсах університетів.

Окрім молоді, підприємства мають можливість залучати до роботи людей, які тривалий час перебувають у стані безробіття. Завдяки тренінгам і наставництву ці спеціалісти можуть відновити свою активність на ринку праці, вдосконаливши свої професійні компетенції.

У період війни компанії мають можливість залучати фрилансерів і тимчасових співробітників, що дозволяє їм задовольняти кадрові потреби без тривалих зобов’язань. Це надає бізнесу гнучкість у реагуванні на коливання обсягів роботи, швидко підключаючи спеціалістів для виконання конкретних проєктів або в часи високих навантажень. Така стратегія сприяє оптимізації витрат на персонал і мінімізації ризиків, при цьому забезпечуючи високу якість виконання завдань і швидкість реакції.

#Університет #Студент #Бойові дії #Підприємницька діяльність #Бізнес #Ринок праці #Сили військового резерву #Аудит #Аутсорсинг #Тренінг #Спільнота талантів #Фрілансер #Ризик #Державна служба

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги