Як Європейський Союз підтримує українську молодь та освітню сферу: фоторепортаж

У Львові пройшов заключний захід національної комунікаційної кампанії "Навчаємось і розвиваємось разом. Разом ми - Європа". Ця ініціатива, започаткована Представництвом ЄС в Україні, розпочалася у вересні минулого року під час фестивалю "Книжкова країна", який відбувався в Києві.

За час кампанії було проведено вісім масштабних заходів у різних регіонах держави. Їх відвідали понад 15 тис. освітян, студентів, дітей та представників громад. На кожній зустрічі висвітлювалося та обговорювалося чотири основних напрямки за якими ЄС підтримує українську освіту та молодь. Зокрема, йшлося про створення безпечного освітнього простору, модернізація професійно-технічної освіти, зміцнення вищої школи, підтримка молодіжної сфери.

Як відбувся фінальний захід кампанії, з'ясовувала журналістка Gazeta.ua.

При вході в простір Festrepublic, де розпочався захід, всіх гостей зустрічає величезний стенд з картою України. У лівому верхньому куті написане гасло: "Знання — це світло, яке ніколи не погасне!". Молоді люди збираються, щоб зробити фото на фоні цієї карти, а потім вирушають до основної зали.

Всередині гостей очікує ароматна кава та смачні десерти. Крім того, ті, хто бажає, можуть придбати львівський шоколад і інші місцеві ласощі.

У центральному залі створено "Простір можливостей", де представники організацій знайомлять відвідувачів з різноманітними проектами та програмами, що реалізуються за підтримки ЄС і партнерів заходу. Зокрема, вони акцентують увагу на програмі Erasmus+, яка відкриває українським студентам і викладачам шляхи для обміну досвідом. Також обговорюється ініціатива "Посли європейської молоді", що сприяє залученню молоді до процесів європейської інтеграції, а також програма eTwinning, що надає можливість українським школам співпрацювати з європейськими навчальними закладами, і багато інших цікавих ініціатив.

На іншому кінці залу знаходиться стіл, де організовують квіз-вікторину, в якій учасники мають шанс виграти призи: пенали, блокноти або термокружки. Щоб здобути перемогу, потрібно правильно відповісти на запитання, що стосуються діяльності Європейського Союзу.

Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова підкреслила, що ця кампанія є своєрідним вікном у світ діяльності та можливостей ЄС для України. Усі ці ініціативи та програми мають величезне значення, оскільки вони відображають солідарність Європейського Союзу з українським народом.

У ці нелегкі часи ми прагнемо ще раз підкреслити нашу відданість Україні з боку Європейського Союзу, підтримку молоді та важливість освіти. Освіта є основою майбутнього вашої країни, а ваше майбутнє нерозривно пов'язане з Європейським Союзом. Україна - це частина Європи, - наголосила Матернова.

Вона зазначила, що Європейський Союз виділив приблизно 400 мільйонів євро на ініціативи, спрямовані на підтримку молоді та освітньої сфери в Україні. Ці програми охоплюють широкий спектр напрямків, включаючи будівництво укриттів для навчальних закладів, реалізацію програм харчування в школах та переміщення університетів зі сходу країни до інших регіонів.

З моменту початку масштабного вторгнення Європейський Союз активно підтримує Україну, реалізуючи різні ініціативи, спрямовані як на молодь, так і на ветеранів.

Європа готова надати підтримку, але ми також повинні бути готовими її прийняти. Наша мета полягає в тому, щоб поділитися досвідом, який ми здобули у співпраці з міжнародними організаціями, з містами Харків, Запоріжжя, Полтава та Куп’янськ, - підкреслив міський голова Львова Андрій Садовий. - Вчора вранці ми відкрили центр Європейської інтеграції. Це буде місцем, куди приїжджатимуть колеги з різних регіонів для навчання.

Під час заходу Катаріна Матернова прокоментувала питання вступу України до ЄС і зміни, які відбуваються в державі під час війни.

Я усвідомлюю, що всі процедури ЄС тут можуть сприйматися як помірно повільні. Це пов'язано з тим, що темп часу в Брюсселі та Україні різниться. Те, що в одному місці займає три місяці, в Україні може відбутися за три дні, - зазначила пані Посол. - Подання заявки на членство в Європейському Союзі значно пришвидшило процеси, пов'язані з розширенням ЄС та приєднанням України. Раніше ситуація була зовсім іншою.

Вона підкреслила, що Україна сплачує надзвичайно високу ціну за свою волю, самостійність і європейські амбіції.

Проте, як зазначила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн: "Європейський Союз набуде більшої сили з моменту вступу України до його лав", - зауважила Катаріна Матернова.

"Дискусійний простір" знаходиться у просторій залі, де зібралася численна молодь. Модератором і ведучим є Роман Щербан, український комік і активний волонтер.

У рамках Дискусійного простору відбулося урочисте відкриття заходу. Саме тут учасники мали можливість обговорити досягнення освітніх та молодіжних ініціатив Європейського Союзу, а також ознайомитися з новими перспективами для України.

Під час роботи "Дискусійного простору" пройшла церемонія нагородження журналістів з регіональних медіа, які брали участь в конкурсі в межах кампанії. Серед 94 заявок, були відібрані 5 переможців. Вони отримали почесні відзнаки та призи від ЄС.

ОЗНАЙОМТЕСЬ ТАКОЖ: Як Європейський Союз підтримує Україну та сприяє відновленню міст - фотозвіт.

Після цього всі бажаючі мали можливість прослухати змістовні лекції, присвячені розвитку лідерських навичок, які сприяють залученню молоді до процесу прийняття рішень на місцевому рівні та зміцненню її ролі у розвитку громад. Також були обговорені кар'єрні перспективи та проведена інтерактивна лекція на тему штучного інтелекту. Учасники могли дізнатися про освітні та навчальні програми ЄС, призначені для молодих ветеранів та внутрішньо переміщених осіб.

Завершальний акорд події ознаменувався виступом артистки ALYONA ALYONA.

Катаріна Матернова зазначила, що кінець даної кампанії не ставить крапку у продовжені реалізації різноманітних проєктів на 2025 рік.

Наші програми тривають. Сьогодні ми завершили кампанію, присвячену освіті, але сам проєкт, в рамках якого вона реалізовувалася, продовжить свою діяльність. Ми плануємо запуск нових кампаній та програм, які зосередяться на освіті та молодіжних ініціативах, - зазначила пані Посол.

#Університет #Європа #Журналіст #Київ #Студент #Співачка #Львів #Україна #Українська мова #Харків #Міський голова #Волонтерство #Європейський Союз #Запоріжжя #Європейська інтеграція #Полтава #Штучний інтелект #Андрій Садовий #Кава #Євро #Європейська комісія #Куп'янськ #Брюссель #Gazeta.ua #Програми Еразмус #Знання (видавництво) #Молодь #Гасло #Представництво Європейського Союзу в Україні #Урсула фон дер Ляєн #Розширення Європейського Союзу

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
У Рогатинській громаді на аукціоні вдалося зібрати більше 180 тисяч гривень на підтримку Збройних Сил України (ФОТО)
Гучний інцидент у навчальному закладі Рівненської області: педагог застосував насильство до учнів | УНН
Експерт зазначив, що в українських вишах необхідно розробити програму, присвячену вивченню Російської Федерації.
Теги