Як оцінювання наукових установ та закладів вищої освіти позначиться на діяльності вчених: коментар заступника міністра освіти і науки.

У міністерстві оголосили про брак науковців в Україні.

В Україні налічується більше 370 наукових установ. З огляду на економічні та демографічні зміни, які відбуваються в умовах війни, а також на розміри країни, ця кількість виглядає надмірною. Про це заявив заступник міністра освіти і науки України Денис Курбатов у своїй статті "Нова методика атестації – нові можливості для наукових установ та університетів".

"Одне із завдань методики атестації -- дати засновникам і самим установам інструмент, який допоможе їм зрозуміти своє місце в науковому ландшафті й можливі сценарії перебудови та переорієнтації роботи", - наголошує автор статті.

Після проведення атестації за новою методикою кожна наукова установа отримає загальну оцінку та зможе посісти ту чи іншу категорію. У методиці їх чотири: від А до Д. Категорія А означає найкращий результат за напрямом, а категорія Д -- неатестовані за напрямом установи.

"Такі ситуації також виникатимуть, і їх не слід ігнорувати або приховувати. Ключове питання полягає в тому, що робити далі," - зазначає Курбатов.

На його думку, невдалий результат атестації закладів не є поганим для науковців, яких в Україні і без того бракує.

"За кількістю вчених на тисячу населення ми займаємо одне з останніх місць у Європі. Важливо підтримувати та розвивати науковий потенціал. Питання в тому, чи варто утримувати їх у неефективних установах, які не здатні створити належні умови для прогресу, чи краще інтегрувати їх у сильніші, спроможні структури? Коли ми обговорюємо можливу неатестацію наукових установ, це не означає ліквідацію науки, вчених, лабораторій чи напрямів, а навпаки – прагнення покращити їхні можливості", - підкреслив заступник.

Він зазначив, що для Міністерства освіти і науки основними цілями під час проведення реорганізацій, які вже мали місце або ще плануються, є кілька ключових аспектів. Серед них — забезпечення збереження не тільки наукових кадрів, а також фінансових ресурсів, майна та навіть окремих структурних одиниць.

"Отже, насправді команди установ, що не пройшли атестацію, не зазнають втрат, а лише відкривають для себе нові можливості для зростання", - підкреслив Курбатов.

Заступник міністра освіти та науки також заявив, що виключно за рішенням засновників наукових установ можлива реорганізація.

"Якщо академія наук є засновником наукової установи, жоден представник міністерства не матиме можливості реорганізувати цю установу без їхнього погодження," - зазначив він.

#Університет #Європа #Міністерство освіти і науки України #Демографія #Перебудова #Пейзаж

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги