
Міністерство освіти і науки України спростовало інформацію про те, що військова підготовка не буде обовʼязковою для студентів наступного навчального року й надалі.
Цю інформацію оприлюднив Михайло Винницький, заступник міністра освіти та науки.
"Вона, напевно, стане інакшою, але вона обов'язково з'явиться!" — сказав він.
Заступник міністра додав, що це спростування було випущене у відповідь на інформацію, яка поширювалася в Інтернеті та засобах масової інформації, про так званий "необов'язковий для студентів" курс базової військової підготовки.
Михайло Винницький заявив, що така інформація була подана неточно і, на жаль, сприйнята невірно.
В даний час у Верховній Раді України зареєстровано законопроект під номером 13347, який має на меті інтегрувати в освітні програми професійної передвищої та вищої освіти нову дисципліну "Основи національного спротиву". Ця дисципліна замінить курс "БЗВП", що передбачає отримання військово-облікової спеціальності (ВОС) та складання військової присяги. Законопроект stipulює, що новий курс стане обов'язковим для студентів другого року навчання в усіх коледжах та університетах України, включаючи як чоловіків, так і жінок, -- зазначив він.
На даний момент законопроєкт пропонує переосмислення підходу, за яким студенти отримуватимуть знання та вміння, необхідні для виконання своїх обов'язків у сфері захисту України.
"БЗВП" (курс підготовки бійця) пропонується замінити на навчальні дисципліну "Основи національного спротиву", в якій робиться акцент на домедичній допомозі, теоретичному компоненті вогневої підготовки, та ознайомлення з сучасними цифровими технологіями, які використовуються в секторі безпеки та оборони.
Польові тренування, як зазначив Винницький, планують скоротити. Таким чином, замість повного циклу вогневої підготовки, який передбачений у мобілізаційному курсі БЗВП, будуть організовуватися короткі виїзди на полігони для набуття основних навичок роботи зі зброєю та орієнтування в умовах, що не є міськими.
В законопроєкті містяться положення, які уможливлюють проходження дисципліни "Основи національного спротиву" студентами і студентками, які через релігійні переконання не має права тримати зброю в руках -- для них буде збільшено компонент домедичної допомоги.
"Впровадження курсу "Основи національного спротиву" не передбачає підготовку студентів вищих навчальних закладів та професійно-технічних училищ до мобілізаційних дій", -- підкреслив він.
Він залишається незмінним: лише з 25 років, до цього віку -- суто за бажанням на спеціальні контракти для добровольців віку 18-24.
"Отже, повний курс БЗВП не є необхідним для всіх студентів. Натомість курс 'Основи національного спротиву' зосереджений на підготовці до можливих загроз, з якими може зіткнутися кожен громадянин України в майбутньому," -- підкреслив він.
Також заступник міністра освіти й науки повідомив, що зараз університети вже розпочали підготовку до викладання в новому навчальному році Теоретичної частини БЗВП, обсягом три кредити.
"Ця підготовка залишається актуальною, оскільки теоретичний блок курсу "Основи національного спротиву" лише незначно відрізнятиметься від теоретичної частини БЗВП. Практична частина, в разі ухвалення законопроекту 13347, зазнає суттєвих змін. Проте підготовка до впровадження цієї практичної складової розпочнеться з нового року, тому всі вже виконані заходи з підготовки залишаються чинними," -- зазначив заступник міністра освіти і науки.
Хочемо нагадати, що в Полтавській області планується провести перевірку Кременчуцького фахового коледжу транспортної інфраструктури та технологій, де спостерігається значна кількість студентів старше 25 років.
#Університет #Студент #Вища освіта #Міністерство освіти і науки України #Коледж #Новий рік #Знання #Верховна Рада #Інфраструктура #Мобілізація #Кредит #Військова присяга #Вогнева підготовка #Полтавська область #Військовий код окупації Сполучених Штатів Америки