![](/images/content/8537373041/0a1e987ab6b81008f372d68496d83384.jpeg)
За інформацією журналістів, після трьох років конфлікту підтримка президента Зеленського та України з боку США залишається міцною, так само як і негативне ставлення до Путіна. Громадяни США прагнуть досягти позитивного результату для України.
Дональд Трамп не зміг припинити війну в Україні в перший день свого президентства, незважаючи на свої обіцянки. Однак він досі стверджує, що має намір "покласти край цій безглуздій війні". Важливим аспектом є також точка зору американців, які вважають, що Вашингтон повинен відігравати важливу роль у міжнародних справах. Про це повідомляє Forbes.
Водночас, вони відчувають втомленість від тягаря глобальної наддержави і прагнуть зосередитися на подіях, що відбуваються на території Північної Америки.
Минулого літа Chicago Council on Global Affairs повідомляв, що 56% опитаних вважають, що для майбутнього США буде краще, якщо країна відіграватиме активну роль у світових подіях. Представники Marquette University Law School ставили аналогічне запитання в грудні й дійшли висновку, що 60% опитаних хотіли б, щоб США брали активну роль у світовому порядку денному, а 40% -- щоб займали стриману позицію.
Дослідження Reuters/Ipsos показує, що двоякий інтернаціоналізм серед американців помітно виражений: 48% респондентів висловили думку, що "проблеми України нас не стосуються, і ми не повинні втручатися", в той час як така ж кількість, 48%, з цим не згодні.
У грудневому опитуванні Gallup 50% респондентів висловили бажання припинити війну якомога швидше, навіть якщо це означає, що Росія залишить за собою окуповані території. У той же час 48% підтримують ідею допомогти Україні в поверненні втрачених територій, навіть якщо це призведе до затяжного конфлікту. 50% опитаних вважають, що важливо "покласти край конфлікту якомога швидше", що є найвищим показником з моменту першого опитування у 2022 році, коли таку думку підтримали лише 31%. Інше дослідження, проведене Suffolk University/USA Today, показало, що 50% респондентів виступають за зменшення військової допомоги та за те, щоб зосередитися на мирних переговорах, тоді як 44% мають протилежну думку.
Згідно з останніми даними опитування Marquette, 42% респондентів вважають, що Сполучені Штати надають Україні занадто багато допомоги, тоді як 34% висловили думку, що обсяг підтримки є адекватним, а 25% вважають, що його недостатньо. Відзначається, що кількість тих, хто вважає підтримку надмірною, зросла на 10 відсоткових пунктів з листопада 2022 року. Інше опитування Economist/YouGov, проведене наприкінці січня, показало, що 27% респондентів підтримують ідею збільшення військової допомоги Україні, 28% вважають за краще зберегти нинішній рівень, а 25% хотіли б зменшити її обсяги.
Що стосується ситуації в Європі, то в травні European Council of Foreign Relations повідомив, що "підтримка війни залишалася стабільною" у 15 країнах континенту. Більшість або значна частина населення в багатьох європейських державах висловила думку про доцільність збільшення постачання боєприпасів та озброєнь. Проте, опитування виявило відмінності у поглядах між Україною та іншими європейськими країнами стосовно цілей додаткової допомоги. Європейці прагнули більшого обсягу допомоги, щоб забезпечити Україні кращі умови для переговорів щодо врегулювання конфлікту. Натомість українці, які вперше брали участь в цьому опитуванні ECFR, висловили бажання отримати зброю для здобуття перемоги у війні.
"У більшості країн (за винятком Естонії) переважає думка, що конфлікт завершиться компромісним врегулюванням", -- пишуть автори звіту. Європейці, схоже, не вірять, що Україна може перемогти військовим шляхом.
У ряді країн виявлялися значні внутрішні розбіжності. Наприклад, 75% прихильників партії "Альтернатива для Німеччини" висловилися за те, щоб Україні було запропоновано провести мирні переговори. Натомість лише 37% підтримувачів основних партій CDU/CSU поділяли таку думку. У Польщі ж більшість населення підтримує ідею збільшення військових витрат у зв'язку з війною.
У новому опитуванні, яке було проведене після виборів Трампа, 48% респондентів з 11 європейських країн висловили думку, що найбільш вірогідним результатом є досягнення угоди через переговори. Лише 21% вважали, що Росія здобуде перемогу, а 7% — що успіх буде на боці України. Аналогічні настрої спостерігалися і у Великій Британії. Проте серед українців думки зазнали змін. У травні 58% українців вважали, що перемога України є ймовірною, а 30% схилялися до варіанту компромісного вирішення конфлікту. Наразі ж ці показники становлять 34% і 47% відповідно.
По завершенні трьох років конфлікту, підтримка Сполучених Штатів для Володимира Зеленського та українського народу залишається непохитною, так само як і негативне ставлення до Путіна. Американці прагнуть позитивного розвитку подій для України та бажають побачити прогрес, проте не варто забувати про всі виклики, з якими доводиться стикатися.
Нагадаємо, що французькі винищувачі Mirage 2000 уже працюють у небі України, з'явилися перші фото польоту.
Крім того, було зазначено, що в ОСГВ "Хортиця" підтвердили триває боротьба в межах міської забудови Торецька.
#Росія #Європа #Сполучене Королівство #Журналіст #Україна #The Economist #Володимир Зеленський #Володимир Путін #Дональд Трамп #Північна Америка #Німеччина #Українці #Європейський Союз #Reuters #Друга Польська Республіка #Американці #Боєприпаси #Хортиця #Вашингтон, округ Колумбія #Французька мова #Forbes (журнал) #Естонія #Винищувальна авіація #USA Today #Юридичний факультет Університету Маркетт #Університет Маркетт #Ipsos #Наддержава #Саффолкський університет #Християнсько-демократичний союз Німеччини #Dassault Mirage 2000 #Європейська Рада #Християнсько-соціальний союз у Баварії