Журнал Newsweek звернувся до фахівців, щоб дізнатися їхню думку щодо майбутнього конфлікту в Україні.
На їхню думку, в початку 2025 року Росія зберігатиме активність на фронті у конфлікті з Україною.
"2025 рік здається вирішальним, оскільки російські війська продовжують використовувати тактику виснаження та щодня захоплюють нові території", - заявив співдиректор Центру геополітики та бізнесу ESSEC Чедомир Несторович.
Перехідна команда обраного президента США Дональда Трампа працює над планом організації переговорів між Києвом і Москвою. Трамп заявляв, що "обидві сторони мають піти на компроміс".
Несторович вважає, що небажання Трампа підтримувати позицію США як основного військового постачальника для України може створити труднощі у протистоянні російським агресорам. Він вказує на те, що новий президент може обрати стратегію "батога і пряника", погрожуючи зупинкою фінансової та військової допомоги Україні, обіцяючи зняття санкцій з Росії, а також пропонуючи Україні підтримку через НАТО без формального членства в Альянсі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Пріоритет один - не допустити поразки": майбутні перспективи України
"Для України втрата територій не є остаточною, оскільки існує безліч варіантів, які можуть відповідати інтересам як Росії, так і України," - зазначив Несторович.
Професор політичних наук в ESSEC Business School Орелієн Колсон висловлює думку, що стратегія "мир через силу", яку пропагує Трамп, має потенціал спонукати обидві сторони до початку переговорів у 2025 році.
"Путін діє з побоювання, що Україна може отримати нові військові ресурси, тоді як Зеленський прагне уникнути значного скорочення підтримки з боку США... У будь-якому випадку, це не стане завершенням війни, а радше призведе до тимчасового припинення вогню", - зазначив Колсон.
Едгар Беллоу, професор міжнародного менеджменту та геополітики в NEOMA Business School, висловлює думку, що, хоча "фінальне завершення війни у 2025 році може стати реальністю, більш ймовірним є сценарій, що передбачає тривалі сутички та заморожений конфлікт", що включатиме "недозволені територіальні спори та регулярні спалахи напруженості".
#Росія #Київ #Україна #Володимир Зеленський #Володимир Путін #Президент (державна посада) #Дональд Трамп #НАТО #Москва #Бізнес #Геополітика #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Збройні сили Росії #Компроміс #Бізнес-школа ESSEC #Newsweek