Вивезення 17-річних хлопців за межі країни в умовах мобілізації є необґрунтованим: у Міністерстві освіти і науки роз’яснили цю ситуацію.

Мобілізаційний вік в Україні становить 25 років і таким він залишається. Його зниження не розглядається. Тож вивозити 17-річних синів за кордон через страх мобілізації є безпідставним.

Про це заявив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький, передає "Главком".

Винницький наголосив, що призовний вік в Україні не змінювали.

"Нагадую, що мобілізаційний вік в Україні становить 25 років, і наразі немає жодних ознак його зниження. Отже, хвилювання з приводу того, що 'я повинен вивезти сина у 17 років через можливу мобілізацію', є абсолютно безпідставним," -- зазначив Винницький.

За його інформацією, у цьому році на національний мультипредметний тест (НМТ) зареєструвалося 312 490 осіб, що всього на 18 менше, ніж у попередньому році. Приблизно 20 тисяч з цих учасників проходитимуть тест за межами країни, що підтверджує їхнє бажання вступити саме до українських вишів.

Михайло Винницький наголосив, що українські заклади вищої освіти залишаються конкурентоспроможними, а якість бакалаврату висока.

На його думку, українські студенти виступають «зірками» у магістерських програмах Європи.

"Це свідчить про те, що якість нашої освіти є на високому рівні," -- зазначив він.

Крім того, заступник міністра зазначив, що чимало учнів 10-11 класів перебувають за межами країни, але деякі з них вже повертаються до України, щоб вступити до вишів.

"Ці діти регулярно повертаються до української вищої освіти. Вони перетинають кордон як у напрямку України, так і назад," -- зазначив Винницький.

Заступник міністра вважає, що батькам слід обирати національну освіту, оскільки це є більш дієвим шляхом до реалізації особистісного потенціалу.

"Освіта завжди має на меті підготувати громадян до життя у своїй країні. Коли я інтегруюсь у польську систему, я стаю іммігрантом. І якщо ти залишаєшся в статусі іммігранта, це означає, що починаєш з найнижчого соціального рівня," - зазначив він.

Заступник міністра визнала, що Україна зазнала значних втрат серед іноземних студентів — їхня чисельність зменшилася з 83 тисяч до 8 тисяч, що призвело до серйозних фінансових наслідків. Проте для українських громадян вітчизняна освіта залишається привабливою.

Нагадаємо, що раніше Тарас Чмут, директор Фонду компетентної допомоги армії "Повернись живим", дав відповідь на питання про необхідність мобілізації українців, які досягли 20-річного віку.

Також обговорювалося, що в Україні деякі студенти можуть позбутися відстрочки від мобілізації. У Верховній Раді в найближчому майбутньому планують розглянути відповідні поправки до законодавства.

#Університет #Студент #Вища освіта #Україна #Українська мова #Польська мова #Українці #Законодавство #Вищий навчальний заклад #Верховна Рада #Мобілізація #Ступінь бакалавра #Ступінь магістра #Імміграція

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
У Києві пройшов хакатон, організований Кабінетом Міністрів України, на якому учасники працювали над розробкою датасету для застосування штучного інтелекту в гуманітарному розмінуванні.
Дослідження: різноманітність секторів промисловості має вплив на збільшення зайнятості у Франції.
"Фінансові ресурси, а не героїчні вчинки": росіяни в паніці через жорстокість війни, яку веде Путін, - The Times.
Теги