
Міністерство освіти має намір внести зміни до законодавства, які передбачатимуть обов'язкове відпрацювання випускниками-бюджетниками за спеціальністю упродовж певного терміну.
Цю інформацію озвучив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький, повідомляє Цензор.НЕТ, посилаючись на ZN.ua.
Згідно з його словами, Міністерство має намір запровадити ініціативу щодо гарантії працевлаштування, що передбачатиме обов'язкове відпрацювання певного терміну випускниками вишів у своїй професії. Це нововведення стосуватиметься лише тих студентів, які навчалися за рахунок державного бюджету, а не на контрактній основі чи за грантами. Випускники повинні будуть взяти участь у конкурсі на перше робоче місце, який організує Державна служба зайнятості за участю роботодавців.
"Мова йде про те, що державне замовлення повинно стати справжнім замовленням з боку держави. Це передбачає, що якщо держава покриває повну вартість навчання спеціаліста, то цей спеціаліст зобов'язаний виконувати певні обов'язки перед державою", - підкреслює Винницький.
Він також підкреслив, що це нововведення, перш за все, торкнеться вчителів, медичних працівників та представників інших професій, які є важливими для державного сектора.
Винницький висловив сподівання, що найближчим часом Верховна Рада ухвалить цю новацію.
#Університет #Міністерство освіти і науки України #Законодавство #Верховна Рада #Держава (політичний устрій) #Працевлаштування #Державна служба зайнятості