Тема відновлення має велике значення для міст і громад, які зазнали руйнувань внаслідок військових дій Російської Федерації. У зв'язку з цим, ми провели дослідження порталу DREAM, який систематизує та надає доступ до відкритих даних на всіх етапах реалізації проєктів відновлення в реальному часі. Крім того, ми проаналізували ініціативи відновлення в містах Краматорськ і Слов'янськ.
Слов'янська громада представила на своєму порталі вісім проектів капітального ремонту будівель, які були пошкоджені внаслідок військової агресії Росії. Серед запланованих робіт - відновлення ясел-садка №20 "Теремок" та загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18, а також капітальні ремонти шести житлових будинків, розташованих на вулицях Тараса Шевченка, Барвінківській, Дарвіна, Торській та в провулку Парковому.
Дитячий навчальний центр (ясла-садок) №20 "Теремок" у місті Слов'янськ.
У Краматорську процес відновлення набирає обертів і реалізується на більш широкому масштабі. Тут ініційовано 10 проєктів, що мають на меті усунення наслідків руйнувань і проведення капітального ремонту навчальних закладів, зокрема загальноосвітніх шкіл №2, №6, №9, №23, а також комунальних установ "Школа мистецтв №3", "Художня школа Краматорської міської ради", ясел-садка №6 і закладу загальної середньої освіти "Академічний". До того ж, планується відновлення загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів №10. Що стосується медичних закладів, то запропоновано три проєкти по ремонту центру соціально-психологічної реабілітації дітей, місцевої амбулаторії та міської лікарні №2. Більшість з цих проєктів вже отримали фінансування (за винятком санаторної школи-інтернату №10) і вже активно реалізуються.
Фінансові витрати на відновлення навчальних закладів коливаються від 3,1 мільйона гривень для аварійно-відновлювальних робіт у комунальному дитячому навчальному закладі №6 до 671 мільйона гривень, передбачених на реконструкцію будівлі загальноосвітньої школи №23. Значна частина цієї школи постраждала від обстрілів.
Краматорська школа номер 23 після обстрілів.
Краматорська школа № 23: концепція оновлення.
Краматорська школа № 23: концепція оновлення.
У Краматорську в даний час реалізується п'ять ініціатив зі зведення нових будівель. Серед них дві модульні котельні: одна призначена для обслуговування місцевих потреб, а інша буде розташована на території загальноосвітньої школи №10. Це дозволить забезпечити стабільне теплопостачання для учнів і працівників навчального закладу. Першу котельню вже активно реалізують з бюджетом у 86,9 мільйона гривень, починаючи з жовтня 2024 року. Що стосується проєкту котельні для школи, то наразі триває пошук джерел фінансування.
Проте решта трьох проєктів не стосуються питання відновлення, оскільки вони були в стадії розробки, а в деяких випадках навіть реалізації, задовго до початку повномасштабної війни.
Серед реалізованих ініціатив – створення Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), роботи над яким стартували ще у 2020 році в рамках президентської програми "Велике будівництво". За задумом, цей центр мав запрацювати вже у 2022 році.
Центр надання адміністративних послуг у Краматорську
#Росія #Тарас Шевченко #Школа #Українська гривня #Котельня #Капітальний ремонт #Середня освіта #Дошкільний заклад #Ремонт #Краматорськ #Слов'янськ #Центр надання адміністративних послуг #Краматорська міська рада #Загальноосвітня школа #Фізична медицина та реабілітація #Громадський центр здоров'я