
Давнє плем’я чавін, яке проживало в перуанських Андах тисячоліття тому, вживало тютюн та рослини з галюциногенними властивостями. Антропологи вважають, що це могло бути складовою таємничих обрядів.
Команда дослідників з університетів США та Південної Америки провела аналіз артефактів, виявлених на об'єкті Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Чавін-де-Уантар, розташованому в перуанських горах. У середині величних кам'яних конструкцій науковці знайшли предмети, які, на їхню думку, можуть бути давніми інструментами для вживання наркотиків: порожнисті трубочки, схожі на сигарети, виготовлені з пташиних кісток.
Коли дослідники провели мікроскопічний та хімічний аналіз порожнистих трубок, вони виявили сліди молекули, подібної до диметилтриптаміну (ДМТ), потужної психоактивної сполуки, яка зустрічається в рослинах, що ростуть у Перу. ДМТ може викликати короткі, інтенсивні періоди галюцинацій.
Давні жителі цього краю, напевно, не використовували ці наркотики в розважальних цілях. Дослідники вважають, що через ритуали із застосуванням цих речовин вожді зміцнювали свою зв'язок з містичними та надприродними силами. Доступ до цих наркотиків, ймовірно, був обмежений і привілейованим.
"Ці обряди, які часто супроводжувалися використанням психоактивних речовин, становили захоплюючі та трансформаційні досвіди, що укріплювали переконання та соціальні структури", - зазначає Даніель Контрерас, антрополог-археолог з Університету Флориди та співавтор нового дослідження, опублікованого в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.
#Університет #Завод #Наркотики #Флорида #Південна Америка #Перу #Кость. #Молекула #Артефакт #Ритуал #Галюцинація #Об'єкт Всесвітньої спадщини #Галюциноген #Анди #Чавін де Уантар #Тютюн #N,N-диметилтриптамін #Психоактивний засіб #Національна академія наук