Розпочато прийом заявок на програму розвитку лідерських навичок через викладання у малих громадах.

Громадська організація "Навчай для України" оголосила про старт прийому заявок на участь у програмі розвитку лідерства через викладання в малих громадах "Навчай". Ця ініціатива запрошує активних і цілеспрямованих осіб приєднатися до викладацької діяльності в невеликих населених пунктах, щоб забезпечити кожній дитині можливість розкрити свій потенціал, незалежно від її місця проживання чи походження.

Учасники програми переїжджають до невеликих громад, вчителюють у місцевих школах, організовують додаткові заняття для надолуження освітніх втрат, позакласні активності та важливі проєкти для дітей і громади. Водночас вони отримують спеціалізоване навчання, індивідуальну роботу з менторами, офіційне працевлаштування, зарплату вчителя та додаткову стипендію для покриття витрат на проживання. А ще - цінний досвід і шанс make the difference.

Мета "Навчай для України" - подолати значний розрив в освітніх можливостях дітей із сіл та міст. Міжнародне дослідження якості освіти PISA за 2022 рік показало, що різниця у знаннях із математики серед 15-річних підлітків сягає 4,5 роки. Ця проблема посилюється через вплив повномасштабної війни та нестачу вчителів в Україні. За результатами звіту Дослідницької агенції Fama, здійсненого на замовлення Громадської спілки "Освіторія", за наступні 5 років прогнозований брак учителів становитиме 108 тисяч. Середній вік українських педагогів зараз - 45 років. Вчителів молодших 30 років менш як 10% (24.0 тис.) і ця вікова категорія стрімко зменшується: за останні два роки їх стало на 22% менше.

"Щороку учасники програми "Навчай" стають джерелом натхнення та прикладом для учнів у малих громадах, мотивують їх і допомагають відкривати нові можливості. Ми переконані, що реальні зміни можливі лише завдяки системним діям. Вклад у лідерський розвиток наших учасників і випускників дозволяє досягати не лише короткострокових результатів, а й створювати стійкі зміни, які формуватимуть майбутнє покоління. Особливо важливою ця місія є в умовах повномасштабної війни", - зазначає Інна Рахмістрюк, керівниця програми.

У цьому році програма має на меті залучити ще більшу кількість людей, які готові приймати виклики та прагнуть вдосконалити освітню систему. Не вимагається наявність педагогічної освіти для участі в ініціативі. Перед початком роботи учасники проходять п'яти тижневе інтенсивне навчання в Літньому інституті, а також отримують постійну підтримку протягом всього періоду викладання.

Для того, щоб долучитися до програми, необхідно:

"Я прийняла рішення стати частиною програми, оскільки впевнена, що для життя в свідомому суспільстві потрібно брати на себе відповідальність і активно працювати над його вихованням," - зазначає Дарʼя Наконечна, колишня маркетологиня в IT-сфері, яка тепер викладає англійську мову в Петровірівському ліцеї на Одещині.

З 2017 року програма охопила понад 20 тисяч учнів у 44 навчальних закладах п'яти областей України: Київській, Івано-Франківській, Дніпропетровській, Одеській та Львівській. В даний час у рамках проєкту в українських школах працюють 29 викладачів, серед яких є випускники провідних українських та міжнародних університетів, а також спеціалісти з бізнесу, ІТ, медіа та інших галузей. Загалом у програмі "Навчай" вже взяли участь 80 учасників.

Остаточна дата для подачі заявок на першу хвилю - 31 січня. Зареєструватися можна за цим посиланням: teachforukraine.org.

Що потрібно знати про організацію:

"Навчай для України" - це громадська організація, яка є частиною глобальної мережі Teach For All, що об'єднує партнерів з 63 країн світу. Усі учасники цієї мережі прагнуть забезпечити дітям доступ до якісної освіти, підтримку та можливості для створення кращого майбутнього для себе і своєї нації. ГО "Навчай для України" веде свою діяльність у двох основних напрямках: боротьба з освітньою нерівністю та подолання освітніх втрат.

#Університет #Учитель #Львів #Суспільство #Математика #Організація громади #Ліцей #Бізнес #Київська область #Англійська мова #Одеська область #Інформаційні технології #Стипендія #Дніпропетровська область #Івано-Франківська область

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги