
Довготривала праця негативно впливає не лише на психічний стан, а й на фізичне благополуччя.
Три університети Південної Кореї опублікували результати дослідження, яке аналізує вплив хронічної втоми на людський мозок. Згідно з отриманими даними, постійне виснаження призводить не тільки до суттєвих психологічних наслідків, але й викликає анатомічні зміни в структурі мозку, повідомляє CNN.
Учасникам дослідження проводили магнітно-резонансну томографію (МРТ), відому також як нейровізуалізацію. Цей метод дозволяє точно оцінити обсяги сірої речовини та її зміни в різних частинах головного мозку. У дослідженні брали участь медичні спеціалісти. Загалом було залучено 110 осіб, серед яких 32 медичних працівників працювали понад 52 години на тиждень, а інші мали звичайний робочий графік.
Дослідження виявило, що лікарі, які піддаються перевтомі, зазнають суттєвих змін у мозкових областях, що відповідають за виконавчі функції та емоційну регуляцію. Частина цих змін є зворотною. Загалом було зафіксовано збільшення обсягу та структурні трансформації у 17 різних ділянках мозку. Ці результати детально висвітлені в журналі Occupational and Environmental Medicine.
При цьому науковці підкреслюють, що це дослідження є попереднім етапом і не слугує підставою для встановлення діагнозів чи надання практичних рекомендацій. Перед внесенням змін до політики охорони здоров’я населення важливо провести більш детальне вивчення меж фізичної витривалості та методів, які можуть допомогти запобігти ушкодженням мозку у працівників під час виконання своїх обов'язків.
Раніше науковці стверджували, що обсяг людського мозку поступово зростає кожні десять років, починаючи з 30-х років XX століття. Дослідження свідчать, що це може бути наслідком покращення умов життя, а також слугувати своєрідним захистом від ризику розвитку деменції в похилому віці.
#Університет #Лікар #Деменція #Людський мозок #Експеримент #Мозок #Магнітно-резонансна томографія #Здоров'я #Діагноз #Томографія #Сіра речовина #Втома. #Анатомія