
Студенти першого приватного технічного вишу Метінвест Політехніка повернулися зі стажування в Італії та Австрії, яке проходило в Danieli Academy - освітньому центрі одного з світових лідерів у виробництві обладнання для металургії. Це була перша поїздка такого формату в історії університету, і важливий крок у розвитку міжнародного промислового партнерства.
Стажування стало важливим етапом у стратегічному партнерстві між Метінвест Політехнікою, Групою Метінвест та компанією Danieli. Ця організація є однією з трьох провідних у світі у сфері технологій та обладнання для сучасної металургійної промисловості. Її інноваційні рішення впроваджуються на об'єктах Метінвесту, а нині тривають перемовини щодо створення екологічно чистого виробництва нового покоління. Меморандум, підписаний між сторонами, охоплює не лише інженерні аспекти, а й підготовку кадрів, що стало причиною поїздки студентів Метінвест Політехніки до Італії.
Усі навчальні модулі супроводжувалися екскурсіями на підприємства, де експлуатується обладнання компанії Danieli. Візити на заводи ABS, Pittini, Arvedi, а також до підприємств Групи Метінвест, зокрема Trametal, надали можливість отримати повну картину процесу - від розробки концепту до його реалізації в виробництві. Крім того, це дало змогу оцінити рівень автоматизації, який вже сьогодні забезпечує цим заводам функціонування з мінімальним залученням людей у зонах з виробничими ризиками.
Металургійні процеси, з якими ознайомилися українські студенти, демонструють реалізацію технологій Індустрії 4.0: використання сенсорів, штучного інтелекту, безперервного збору й аналізу даних, систем самодіагностики та навіть елементів самообслуговування обладнання. Найголовніше, що всі ці компоненти об'єднані в єдину цифрову платформу, яка здійснює управління виробничими процесами на основі математичних моделей.
Ще одним значущим досягненням стажування стало глибше усвідомлення роботи галузі в Європі в більш широкому контексті. Завдяки підтримці команди MILL'S під керівництвом професора Альберто Кавіккіоло, студенти отримали можливість взяти участь у щорічній конференції італійської асоціації ливарних підприємств ASSOFOND. Це дало змогу спостерігати, як професійні асоціації формують політику, об'єднують гравців ринку та захищають інтереси виробництв на національному рівні. Отриманий досвід стане корисним і для України, де культура об'єднань та діалогу в цій галузі лише починає розвиватися.
Марко Ді Гасперіс, представник Danieli Academy та координатор програми, зазначив, що це був надзвичайний досвід для компанії, і попереду нас чекають нові етапи співпраці. Вже відбулося кілька онлайн-зустрічей команди Метінвест Політехніки під керівництвом ректора Олександра Поважного та італійських колег. Під час цих зустрічей обговорили перші кроки, які спрямовані на поглиблення співпраці з університетами Італії. Це включає не лише обмін знаннями, але й реалізацію спільних освітніх проєктів, організацію конференцій та розширення академічної мережі.
Весь курс відбувався англійською: лекції, спілкування з інженерами, навіть побутові розмови. Практика довела, що це вже не додаткова навичка, а базова вимога для інженера нової доби, який хоче бути частиною глобального професійного середовища.
Як відомо, виш Метінвест Політехніка заснувала компанія Метінвест Ріната Ахметова у червні 2020 року. Наразі триває четверта вступна кампанія: набір йде на освітні програми для майбутніх бакалаврів, магістрів, а також до аспірантури. Цьогоріч виш спростив процедуру для вступу ветеранів: їм достатньо пройти тільки онлайн-співбесіду. Торік, скориставшись такою можливістю, 26 захисників - учасників проєкту "Серце Азовсталі" та співробітників Метінвесту вже стали студентами гірничо-металургійного вишу.
#Університет #Європа #Інженер #Італія #Ректор (академії) #Вищий навчальний заклад #Підприємницька діяльність #Ступінь бакалавра #Англійська мова #Діалог #Штучний інтелект #Австрія #Львівська політехніка #Ступінь магістра #Металургія #Меморандум #Металургійний комбінат "Азовсталь #Метінвест #Автоматизація #Рінат Ахметов #Математична модель