
Команда вчених з Університету Кіото в Японії повідомила, що результати клінічного дослідження підтвердили безпечність і ефективність терапії хвороби Паркінсона, в якій використовуються iPS-клітини.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє NHK.
IPS-клітини, або індуковані плюрипотентні стовбурові клітини, є особливим типом клітин, які здатні перетворюватися на будь-який вид клітин, що складають організм дорослої людини.
Команда експертів з університетського Центру досліджень та впровадження iPS-клітин (CiRA) представила результати дослідження, в якому брали участь семеро пацієнтів, що страждають на хворобу Паркінсона.
Цю групу очолює професор Такахасі Дзюн - керівник CiRA.
Відомо, що під час своїх досліджень команда Такахасі застосовувала дофамінергічні клітини, які були отримані з iPS-клітин, або індукованих плюрипотентних стовбурових клітин. Ці клітини здатні розвиватися в різні типи тканин організму.
Вчені намагалися підвищити якість життя пацієнтів, трансплантуючи в їхній мозок клітини, які здатні виробляти дофамін.
Всього семеро пацієнтів, як чоловіків, так і жінок, у віці від 50 до 69 років отримали ін'єкції по 5 або 10 мільйонів дофамінергічних клітин.
Команда експертів зазначає, що не було зафіксовано істотних побічних ефектів.
Дослідники протягом двох років вивчали і аналізували стан шести пацієнтів, в результаті чого встановили, що у всіх випадках трансплантовані клітини виробляли дофамін.
Експерти зазначають, що у чотирьох осіб спостерігається покращення моторних здібностей.
Японська фармацевтична компанія Sumitomo Pharma, що брала участь у проведенні випробувань, має намір подати запит до урядових органів для отримання дозволу на комерційне виробництво клітин.
Професор Такахасі підкреслив, що для науковців є справжнім проривом можливість покращення симптомів хворих за допомогою трансплантації клітин.
Також він висловив сподівання запропонувати терапію пацієнтам якнайшвидше, коли отримає схвалення держави.
Хвороба Паркінсона - прогресуюче захворювання, спричинене втратою клітин мозку, що виробляють дофамін. Пацієнти поступово втрачають здатність рухатись.
У Японії на захворювання Паркінсона страждають близько 250 тис. осіб.
Як повідомляло агентство Укрінформ, науковці з Університету Нью-Мексико в Сполучених Штатах виявили, що рівень мікропластику в людському мозку зріс.
#Університет #Організм #Пацієнт #Людський мозок #Мозок #Дофамін #Японія #Фармацевтика #Трансплантація органів #Хвороба #Ткане полотно #Симптом #Клітина (біологія) #Хвороба Паркінсона #Кіотський університет #NHK #Sumitomo Group