У Японії знайшли оригінальне рішення для використання занедбаних шкіл (фото)

Щорічно в Японії закривається близько 450 сільських шкіл, що викликане зростаючою урбанізацією населення. Проте ці безлюдні навчальні заклади не залишаються без майбутнього: їм надають нові можливості для використання.

Деякі з таких шкіл, де більше не лунає дитячий сміх і дзвоник, перетворюються на унікальні готелі, куди із задоволенням їдуть туристи в пошуках єднання з природою, повідомляє ВВС.

Готель Hare to Ke розташований у будівлі Deai, початкової школи в горах Мієсі на Сікоку, найменшому з чотирьох головних островів Японії, що в найкращі часи приймав понад 500 учнів, проте з 1945 року кількість учнів скоротилася до п'яти, а в 2005-му вона спорожніла.

Після восьми років бездіяльності, у 2013 році школа офіційно припинила своє існування. Вона стала однією з 28 навчальних закладів у Мієсі, які більше не функціонували, і місцева влада почала розглядати можливості подальшого використання цих пустуючих будівель.

Нове дихання цій ініціативі надала токійська дизайнерка Шуко Уемото. Вона вперше відвідала Мієсі у 2014 році разом зі своїм дворічним сином і була вражена спокоєм і красою цього куточка. "Тут вода і повітря абсолютно інші. Коли ми вперше зупинилися, симптоми астми у мого сина зникли. Цей момент справді залишився в моїй пам'яті. Я згадую, як думала: як би змінилося життя моєї дитини, якби вона росла в такій природі? Ця думка вразила мене", — поділилася жінка.

Зазнавши, що місцева адміністрація розглядає можливості для зміни призначення старих навчальних закладів, Уемото вирушила на огляд декількох незайнятих будівель. Коли вона ступила на територію Deai, то відчула, що натрапила на щось унікальне.

"Шум води, промені сонця, спокій – все це нагадувало про безмежні можливості," – зазначила вона. Уемото, яка переїхала з Токіо, представила ретельно розроблений трирічний бізнес-план і заснувала проект, що згодом отримав назву Hare to Ke, отримуючи підтримку від місцевих адміністрацій та мешканців.

"Ця школа колись була знаковим місцем у нашому регіоні, проте залишалася в тіні, відчужена від громади. Сьогодні ж, завдяки відновленому світлу, люди знову відчувають емоційну зв'язок з нею. Той факт, що сюди приходять нові відвідувачі і знаходять це місце привабливим, сприяє відновленню впевненості серед місцевих жителів. Це, безумовно, є нашим найбільшим успіхом," – зазначила Юко Ока, представниця відділу регіонального розвитку Мієсі.

Дизайн Hare to Ke зберігає тепло і чарівність минулої школи. Уздовж доріжки, що веде до входу, збереглися випускні фрески, намальовані колишніми учнями. Класи являють собою грайливі відсилання до минулого: таблиці для перевірки зору, фляги і дошки викликають ностальгічні почуття. Зовні місцеві жителі, які колись відвідували школу дітьми, тепер збираються на старому спортивному майданчику, щоб пограти в гейтбол.

Сьогодні 13 раніше занедбаних шкіл Мієсі вже перетворено на громадські кафе, філії та гостьові будинки, як-от Hare to Ke, вдихнувши нове життя в багато занепадницьких громад Японії.

Сьогодні чисельність населення Мієсі зменшилася з максимальних 77 779 осіб у 1955 році до приблизно 20 000, причому більше 40% його мешканців мають 65 років і більше. Протягом десятиліть після економічного підйому в Японії, місцева промисловість пережила занепад, а постійний відтік молоді призвели до того, що Мієсі залишився з переважно старіючим населенням та занедбаною інфраструктурою.

Ця ситуація є типовою для всієї Японії. Країна стикається з проблемою старіння населення та має один із найнижчих рівнів народжуваності у світі, що призводить до щорічної втрати приблизно 900 тисяч людей.

За однією з оцінок, понад 40% муніципалітетів Японії можуть одного разу припинити своє існування.

Згідно з інформацією, наданою Міністерством освіти, культури, спорту, науки та технологій Японії (MEXT), щороку близько 450 навчальних закладів закриваються у зв'язку з тим, що молодь все частіше залишає сільську місцевість на користь міського життя.

Раніше Фокус повідомляв, що найстаріші скам'янілі рештки, знайдені в Японії, виявилися насправді не людськими.

Ми також згадували, що в відомій манзі було передбачено катастрофічний землетрус у Японії.

#Свіжий #BBC #Суспільство #Школа #Дизайн #Кав'ярня #готель #Вода #Теплова енергія #Ренесанс #Японія #Токіо #Повітря #Народжуваність #Землетрус #Шум #Турист #Денне освітлення (архітектура) #Шикоку #Манга

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
У Запоріжжі зводять 14 навчальних закладів, оснащених підземними приміщеннями.
"Вона зміниться, але залишиться": у Міністерстві освіти і науки спростували чутки про те, що військова підготовка для студентів стане необов'язковою.
Вступ-2025: яка ціна отримання диплома?
Теги