В українських вишах висунули ініціативу розробити програму, присвячену вивченню Росії: які теми будуть досліджувати студенти?

Максим Яковлєв, кандидат політичних наук і керівник кафедри міжнародних відносин Національного університету "Києво-Могилянська академія" (НаУКМА), висунув ідею запровадження в українських університетах програми, присвяченої вивченню Росії - Russian Studies. Ця програма повинна базуватися на наукових дослідженнях та обґрунтованій аналітиці.

Згідно з думкою експерта, фундамент для цього повинні створити професіонали у своїй галузі, які, можливо, мають різні погляди, але об'єднані спільною метою – сприяти перемозі України. Вже розпочинається тестування програми в НаУКМА, як зазначив Яковлєв у своєму блозі на сайті Дзеркало тижня.

Дослідник зазначає, що просте знання історичних фактів про сусідню країну є недостатнім; важливо їх усвідомлювати. "Ми маємо недостатній досвід у тому сенсі, що це все вимагає глибокого осмислення, аналізу та комплексного вивчення", - ділиться він своїми думками.

У своєму блозі автор розповів, що вони з командою вже розпочали роботу зі збору інформації. Окрім пошуку матеріалів на різних ресурсах, це включає також спілкування з експертами й практиками боротьби з Росією та російським впливом в Україні й світі.

"З одного боку, ми прагнемо розробити програму, що дозволить студентам глибше зрозуміти суть Росії, її зовнішню та внутрішню політику, основи економіки, роль російських еліт та можливі сценарії її розвитку в майбутньому. З іншого боку, ми сподіваємося, що ця ініціатива сприятиме об'єднанню тих, хто цікавиться створенням сучасної української школи дослідження Росії," - зазначає Яковлєв.

На думку експерта, у такий спосіб українці матимуть більше шансів бути почутими у світі, якщо вони спиратимуться на ґрунтовні аналітичні розвідки, потужну дослідницьку традицію та осмислений досвід багатьох поколінь.

Максим Яковлєв також підкреслив, що питання дослідження країни-агресора викликає великий інтерес у багатьох, і в Україні вже існує чимало фахівців, які працюють у цій сфері. Він закликав усіх бажаючих приєднатися до їхньої команди, щоб спільно забезпечити майбутні покоління безцінними знаннями про ворога та розумінням можливостей нашого співіснування з ним.

Раніше OBOZ.UA писав думку юриста, чи може тренер у спортивному клубі розмовляти з дітьми російською мовою.

#Росія #Університет #Юрист #Українці #Російська мова #Економіка #Національний університет "Києво-Могилянська академія #Дзеркало тижня. Україна #Міжнародні відносини #Експерт #Вчений #Еліта #Оцінка розвідданих

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Знову ті ж самі помилки: Меган Маркл знову відтворила стиль принцеси Діани.
Фурса: наразі Вашингтон потребує зовнішнього контролю, а не Київ | Еспресо
В НШСУ рассказали о своих успехах в 2024 году и поделились намерениями на 2025 год.
Теги