В Україні намічається зменшення кількості вишів. Міністерство освіти і науки повідомило, скільки навчальних закладів залишиться в країні.

Одночасно в Міністерстві освіти і науки підкреслили, що ця цифра є орієнтовною.

Міністерство освіти і науки має намір до 2030 року оновити українську систему вищої освіти, в рамках чого планується зменшення кількості університетів. У інтерв'ю для ZN.UA заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький, спілкуючись з Оксаною Онищенко, розкрив, які заклади вищої освіти залишаться без змін, а які підлягатимуть укрупненню.

Заступник міністра освіти і науки України повідомив, що в країні налічується 151 державний університет. З них 121 навчальний заклад підпорядковується Міністерству освіти і науки, в той час як інші університети підпорядковані різним міністерствам. Окрім цього, в Україні функціонують коледжі, наукові організації, а також 90 приватних університетів. Серед останніх спостерігається значне розшарування. Як зазначив Винницький, існує суттєва різниця між провідними приватними університетами, яких в Україні насправді налічується лише п'ять або шість, та рештою навчальних закладів цього типу.

"Топові дають якісну освіту й приваблюють сильних абітурієнтів, до решти вступають переважно ті, хто не може пройти вступний конкурс до державних закладів, і є сумніви в тому, чи такі студенти взагалі мали б здобувати вищу освіту", - зазначив заступник голови МОН.

Він наголосив, що не планується об'єднання тих вищих навчальних закладів, які є єдиними у своїх містах. Зокрема, це стосується так званих містоутворюючих навчальних закладів у населених пунктах з населенням менше 100 тисяч осіб.

"Це часто унікальні інтелектуальні осередки, які однозначно мають і далі існувати й розвиватися. Ми постараємося найближчим часом ініціювати спеціальні програми інвестицій у такі заклади, адже світовий досвід якраз вказує на перспективу розвитку так званих університетських міст -- наприклад, Кембридж, Оксфорд, Гейдельберг, Принстон...", - зазначив Винницький.

Він підкреслив, що йдеться про поступову еволюцію, а не про раптову необхідність для всіх переходити до одного з типів університетів з завтрашнього дня. За словами заступника голови Міністерства освіти і науки, цей перехід займе кілька років, і лише приблизно до 2030 року в Україні повинна сформуватися оновлена мережа вищих навчальних закладів.

"На момент вступу до Європейського Союзу ми плануємо мати в Україні аналогічні типи освітніх закладів, як у європейських країнах. А скільки навчальних установ нам потрібно? Це цікаве питання. Ми орієнтуємося приблизно на сотню, але ця цифра не є остаточною, а скоріше орієнтовною. Виходимо з аналізу демографічної ситуації. Важливо усвідомлювати, що кожен вищий навчальний заклад, який зараз функціонує в різних регіонах і містах, повинен залишитися у строю", - зазначив Винницький.

За словами заступника голови Міністерства освіти і науки, в університетах спостерігається певне відставання, зокрема, на заході України. На сході ж вищі навчальні заклади пропонують інноваційні рішення в освітньому процесі. Винницький підкреслив, що розшарування, яке ми спостерігаємо, не обов’язково пов’язане з викликами війни, а скоріше є наслідком різної управлінської спроможності керівництв в різних університетах.

Одним із факторів, які будуть враховані при оптимізації мережі університетів, є кількість студентів-державників. Якщо у навчальних закладах вищої освіти менш ніж третина вступників отримує місця на бюджетній основі, це стане для Міністерства освіти і науки своєрідним сигналом тривоги.

#Університет #Європа #Вища освіта #Міністерство освіти і науки України #Коледж #Вищий навчальний заклад #Бюджет #Інвестиції #Європейський Союз #Абітурієнт #Дзеркало тижня. Україна #Прінстон, Нью-Джерсі #Гейдельберг #Кембридж #Оксфорд #Західна Україна #Демографія

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Відомий український чиновник незаконно перетнув кордон, використавши підставу "термінового відрядження", і зараз ховається в Канаді: деталі - Експрес онлайн.
Кремль і уряд використовують страх як інструмент впливу на протестувальників у Грузії, натякаючи на можливість "українського сценарію".
Університети Сполучених Штатів запросили іноземних студентів повернутися з зимових свят до моменту, коли Трамп займе президентську посаду: які факти відомі.
Теги