В Україні існує можливість зменшення обмежень на виїзд за межі країни: які деталі відомі про цю ініціативу.

В Україні розглядають можливість спростити вимоги щодо виїзду для молодих чоловіків до 25 років.

У депутатському середовищі з'явилася ідея про те, щоби трохи послабити заборону на виїзд за кордон і дати можливість виїжджати чоловікам до призовного віку -- до 25 років. Однак у цьому випадку є один нюанс.

Міністр освіти та науки Оксен Лісовий поділився цією інформацією в коментарі для "Телеграфу". Він зазначив, що питання послаблення обговорювалося з головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком. Проте, на даний момент це не можна вважати офіційним рішенням. Тема залишається на стадії обговорення та ідеї.

-- Ми обговорювали з головою Верховної Ради одну ідею, яка народилася у депутатському середовищі про те, щоб дати можливість дітям до призовного віку більш вільно пересуватися. Щоб не закривати перед ними можливості для виїзду, переїзду тощо, -- сказав Лісовий.

Інформація: У квітні 2024 року глава держави України Володимир Зеленський ухвалив закон, який зменшує максимальний вік для призову на військову службу до 25 років.

Міністр освіти надав роз’яснення, чому реформи є актуальними саме в цей момент, а не після завершення війни. В Україні прагнуть створити сприятливі умови для молоді, яка виїхала за межі країни. Крім того, важливо донести до дітей, які ще навчаються у школах, що в Україні існують перспективи, відмінні університети і реальні можливості для розвитку, адже наша країна — це країна шансів.

Лісовий зазначив, що в першу чергу батьки турбуються про безпеку своїх дітей і часто самостійно приймають рішення від їх імені.

Міністр також відзначає зростаючу тенденцію, коли старшокласники вирушають за межі країни. Деякі з них виїжджають на короткий термін, в той час як інші залишаються за кордоном, продовжуючи навчання в українських школах, але вже в онлайн-форматі.

Лісовий зазначає, що зібрати статистичні дані про виїзди старшокласників досить складно, тому важко визначити точну кількість дітей, які вирушили в подорож. Українські політики активно прагнуть повернути наших молодих людей та дітей додому.

Водночас варто підкреслити, що деякі народні обранці вважають єдиним рішенням для запобігання виїзду молоді — закриття кордонів. Проте Лісовий не поділяє цього підходу.

-- Є два підходи -- ми чи лібералізуємо, чи даємо свободу. Це нейтрально протилежне рішення. Або ми просто закриваємо кордони всім. І мені з ціннісного погляду ближча таки лібералізація, довіра і свобода -- пояснив Лісовий.

Міністр нагадав, що з ініціативи президента Володимира Зеленського в минулому році була відкрита можливість для академічної мобільності.

-- Якщо свобода та довіра - це наші цінності, тоді ми на цьому й ґрунтуємося. Ми довіряємо людям за умовчанням. І лише коли люди дають нам підстави для недовіри, тоді ми застосовуємо для них інший підхід.

Ось як я бачу ситуацію: ми впровадили академічну мобільність, і університети почали відправляти своїх студентів за кордон. Наприклад, Київський авіаційний університет, раніше відомий як МАУ, надіслав значну кількість молоді на навчання за кордоном, і всі вони повернулися додому. Натомість інший університет відправив своїх студентів, але 12% з них не повернулися. Це викликає питання до цього навчального закладу про критерії відбору студентів для участі в програмі академічної мобільності. На думку Лісової, до цього університету слід було б застосувати певні санкції.

Інформація: Академічна мобільність означає можливість для студентів, викладачів та дослідників отримувати освіту, викладати, проходити практику або займатися науковою діяльністю в іншому закладі вищої освіти чи науковій організації, як в Україні, так і за кордоном, відповідно до українського законодавства "Про вищу освіту".

Ще одне питання, яке "Телеграф" підняв у бесіді з Лісовим, стосується виготовлення дронів дітьми під час уроків. Міністр прокоментував, чи є наміри розширити цю ініціативу, створивши спеціальну програму, яка б стала підтримкою для ЗСУ.

- Так, звичайно. Я не думаю, що це буде допомога фронту. Програма швидше буде пов'язана з підготовкою інженерів для дефенс-техпідприємств. Дуже багато коледжів у спеціальній сфері сьогодні працюють із цим. Уроки праці сьогодні модернізуються. Йдеться не лише про модернізацію шкільних лабораторій, а й про шкільні майстерні, -- каже співрозмовник.

Лісовий додав, що є чотири ключові напрями -- загальна інженерія, тобто прототипування, радіоелектроніка, дизайн та спецтехнологія. Також йдеться про радіоелектроніку, загальну інженерію та складання інженерії різних безпілотних систем.

Нагадаємо, що раніше Герой України Володимир Жемчугов розповів "Телеграфу" про способи виховання у підлітків почуття любові до рідної країни.

#Університет #Ліс #Студент #Вища освіта #Президент України #Володимир Зеленський #Інженер #Президент (державна посада) #Коледж #Збройні сили України #Дизайн #Дрон #Телеграф #Герой України #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Інжиніринг #Закон України (законодавство) #Закон України «Про вищу освіту» (2014) #Жемчугов Володимир Павлович #Міжнародні авіалінії України

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Новий інвертор з 21 рівнем забезпечить значне покращення показників електричних автомобілів.
У Празі відзначать сторіччя Музею боротьби України за свободу.
Giro d'Italia 2025. На 17-му етапі перемогу здобув Ісаак Дель Торо.
Теги