Вищі навчальні заклади Міністерства внутрішніх справ більше не здійснюватимуть підготовку юристів.
В Україні планують реформувати підходи до навчання у сфері вищої юридичної освіти. Законопроєкт, розроблений парламентським Комітетом з питань правової політики, передбачає, що підготовка юристів більше не буде здійснюватися навчальними закладами Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України та іншими відомчими та військовими навчальними установами. Крім того, документ фактично скасовує заочну форму навчання для юристів. Про це повідомляє "Освіторія", посилаючись на "Судово-юридичну газету".
На думку експертів, юридичну освіту потрібно реформувати через надмірну кількість правничих шкіл в Україні. Водночас відмова закладів освіти МВС від підготовки правників дасть можливість скоротити витрати з державного бюджету і ускладнить відтік кадрів з органів правопорядку, зокрема, поліцейських. На необхідність реформування юридичної освіти також вказувала у звітах Державна судова адміністрація.
* Отримання вищої юридичної освіти здійснюється виключно за спеціальністю, що відповідає спеціалізації 0421 Право відповідно до міжнародної стандартної класифікації освіти ISCED-F 2013.
Підготовка юристів не може проводитись у закладах вищої освіти, що мають особливі умови навчання, або у вищих військових навчальних закладах.
Ступінь магістра в галузі права отримують після завершення повної загальної середньої освіти.
* Підготовка студентів за спеціальністю в галузі права в рамках системи професійної передвищої освіти, а також на рівнях молодшого бакалавра і бакалавра, не проводиться.
Форму заочного навчання за спеціальністю в галузі права перетворять на змішану, що поєднуватиме очні та дистанційні заняття. Це означає, що не менше ніж половина навчальних лекцій і практичних занять буде проходити в очному форматі в межах загального обсягу очного навчання.
* здобуття вищої юридичної (правничої) освіти здійснюється у закладах вищої освіти державної та приватної форми власності, які належать до сфери управління МОН;
* зміцнення ролі Єдиного державного кваліфікаційного іспиту, що проводиться за підсумками отримання вищої освіти ступеня магістра у галузі права, на результати зовнішньої оцінки якості освітніх програм у сфері правознавства;
Запровадження оцінювання загальних навчальних компетенцій шляхом застосування організаційно-технологічних механізмів зовнішнього незалежного оцінювання під час вступу на магістерську програму за спеціальністю "право" може слугувати альтернативою традиційному зовнішньому незалежному оцінюванню з математики.
створення комфортних умов для залучення до навчального процесу викладачів з міжнародних юридичних навчальних закладів та інших подібних установ.
Вам не подобаються традиційні методи навчання? Маємо для вас альтернативу! Дистанційна школа "Оптіма" пропонує новаторський підхід до освіти. Завдяки комбінованим урокам, інтерактивним завданням та унікальним навчальним матеріалам, ви не лише досягнете високих результатів, а й розвиватимете цікавість до навчання. Досліджте, як стати учнем дистанційної школи, і розпочніть захопливу подорож у світ знань!
Автори законопроєкту очікують як результат реформи отримати високоякісну, вільну від корупції юридичну (правничу) освіту відповідно до національних і міжнародних стандартів та засад академічної доброчесності.
#Університет #Вища освіта #Юрист #Державний бюджет #Міністерство освіти і науки України #Служба безпеки України #Математика #Вищий навчальний заклад #Ступінь бакалавра #Корупція #Ступінь магістра #Компетентність #Міністерство внутрішніх справ (Україна) #Зовнішнє незалежне оцінювання #Загальна середня освіта в Україні #Військовий навчальний заклад #Схема класифікації (інформатика) #Молодший бакалавр