Викладачка історії в одній з шкіл Одеси вела заняття російською мовою та розповсюджувала антиукраїнські погляди. Наразі вона подала заяву про звільнення за власним бажанням.
Про це повідомила представниця мовного омбудсмена Ярослава Вітко-Присяжнюк у коментарі для порталу "Думська". Учні, які проходили урок, надали запис тривалістю більше 35 хвилин, що був проаналізований фахівцями. Виявилось, що протягом цього часу викладачка жодного разу не вжила українську мову.
Вчителька під час уроку жодного разу не використала державну мову. Її слова до дітей нагадували поверхневе сприйняття, і якщо виймати з контексту окремі фрагменти, то важко щось суттєве вловити. Проте, якщо розглядати урок у цілому, то можна помітити, що там проглядалися наративи про те, як Австро-Угорська імперія формувала українську ідентичність, а також про те, як українці зустрічали російські війська на межі 19-20 століть із хлібом та сіллю, -- зазначила Вітко-Присяжнюк.
Як повідомила директорка Департаменту освіти Одеської міської ради Олена Буйневич, у школі відразу розпочали перевірку, а вчителька, дізнавшись про це, написала заяву на звільнення.
"Я запросила її до себе і коли ввімкнули аудіозапис уроку, вона заявила, що буде звільнятися й, на мою думку, це абсолютно правильне рішення. Тому перевірку призупинили. Діти під час розмови заявили, що вона вела уроки й українською мовою, але з переходом на російську. Утім, тут справа вже не в мові", - поділилась Буйневич.
У результаті розгляду поданої скарги було ініційовано заходи державного контролю. Наступним кроком стане вирішення питання щодо можливого відкриття адміністративного провадження. Вчителька може отримати штраф у розмірі до п'яти тисяч гривень. Наразі інформація про школу, де сталося порушення, залишається конфіденційною, оскільки перевірка ще триває.
"Навіть у випадку звільнення вчительки, це не означає, що вона звільнена від адміністративної відповідальності, адже порушення вже було зафіксовано. Ми також окремо підготуємо листа для освітнього омбудсмена і передамо матеріали до СБУ в превентивних цілях," - підкреслила Вітко-Присяжнюк.
Раніше OBOZ.UA розповідав, що діти стали менше спілкуватися українською мовою у школі та вдома.
#Одеса #Учитель #Українська мова #Школа #Хліб #Українці #Російська мова #Служба безпеки України #Уповноважений Верховної Ради України з прав людини #Імператорська російська армія #Українська гривня #Антиукраїнські настрої #Ярослав Мудрий #Сіль #Державна мова #Австро-Угорщина #Одеська міська рада