В Італії встановили меморіальну дошку на честь українського священика Івана Хоменка.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомило Міністерство закордонних справ України.

"Спільними зусиллями Генерального консульства України в Неаполі, Української греко-католицької церкви, місцевої влади острова Капрі, Вінницької міської ради та Вінницького обласного архіву було зібрано унікальні документи, архівні матеріали, світлини та свідчення, які дозволили ґрунтовно дослідити та відновити життєвий шлях отця Івана Хоменка", - йдеться в дописі.

У заході взяли участь представники місцевої влади, духовенство УГКЦ та Римсько-католицької церкви Італії, а також представники української громади на Капрі.

У Міністерстві закордонних справ зазначили, що Іван Хоменко був католицьким священником, який провів останні одинадцять років свого життя на острові Капрі. Окрім цього, він активно залучався до української дипломатії під час існування Української Народної Республіки, працюючи в Посольстві УНР в Австрії, а також викладаючи в університетах Відня.

Отець Іван Хоменко славиться, перш за все, своєю роботою над перекладом Біблії українською мовою. Його версія тексту стала однією з найбільш популярних серед українських християнських общин і продовжує виконувати роль духовного фундаменту для мільйонів вірящих.

Нагадуємо, що в Апостольському екзархаті в Італії, в місті Манфредонія, яке знаходиться в регіоні Пулья, було засновано нову українську церковну громаду.

#Університет #Укрінформ #Українська мова #Християнство #Італія #Міністерство закордонних справ (Україна) #Українська Греко-Католицька Церква #Католицька церква #Австрія #Духовенство #Українська Народна Республіка #Перекладач #Консульство #Біблія #Капрі #Неаполь

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Уряд Сполучених Штатів скоротить фінансову підтримку Гарвардського університету на додаткові 450 мільйонів доларів.
Українські науковці поділилися інформацією про те, хто став ініціатором моди на поєднання піджака з вишиванкою.
Анатолій Анатоліч під час конфлікту вирушив за межі країни.
Теги