В Афганістані Талібан зупинив діяльність єдиної радіостанції, що транслювала програми для жінок.

Як повідомили представники радіостанції, міністерство інформації та культури Талібану утримувало персонал під час обшуку в приміщенні радіостанції, розташованої в столиці Афганістану. Під час рейду вони вилучили комп'ютери, жорсткі диски, файли й телефони співробітників, а також взяли під варту двох співробітників, які не обіймають керівних посад.

Невдовзі міністерство оголосило про зупинку трансляції радіостанції, зазначивши, що у її ефірі виявлено ряд порушень "політики мовлення та неналежного використання ліцензії", серед яких "несанкціоноване передавання контенту та програм іноземному телеканалу".

"Організація 'Репортери без кордонів' (RSF) висловила засудження щодо призупинення трансляцій та закликала до відновлення мовлення."

Інформаційно. Radio Begum - це радіо, засноване жінками в Афганістані, яке фокусується на жіночій освіті. До зупинки мовлення станція щодня пропонувала шість годин навчальних програм, а також випускала передачі, присвячені здоров'ю, психології та духовному розвитку жінок.

20 грудня 2022 року "Талібан" ухвалив рішення, яке забороняє студенткам відвідувати університети, і це рішення стало чинним після засідання афганського уряду. Згодом таліби також заборонили жінкам працювати в неурядових організаціях. Вони обґрунтували цю заборону тим, що деякі жінки "не дотримувалися тлумачення ісламського дрес-коду", визначеного адміністрацією. Речниця Європейської служби зовнішніх справ Набіла Массралі висловила своє засудження щодо цього рішення.

У березні 2022 року Талібан вирішив не відкривати в Афганістані школи для дівчат старше середнього шкільного віку. Також цей рух зобов'язав жінок не з'являтися на вулиці та в громадських місцях без паранджі.

Зовнішні уряди та представники ООН висловили своє обурення через зростання обмежень для жінок, зазначивши, що ці заходи заважають досягненню будь-якого потенційного прогресу у напрямку міжнародного визнання влади Талібану.

8 березня 2023 року Організація Об'єднаних Націй повідомила, що після захоплення влади талібами в Афганістані, ця країна стала найрепресивнішою в світі для жінок і дівчат. У звіті підкреслюється, що нове керівництво Афганістану виявило "особливу увагу до впровадження правил, які змушують більшість жінок і дівчат залишатися в ізоляції вдома". У той же час, талібська адміністрація заявила про своє прагнення поважати права жінок, спираючись на власне тлумачення ісламського права та традицій афганського суспільства.

29 квітня 2023 року у столиці Афганістану Кабулі жінки вийшли на протести, щоб напередодні саміту ООН закликати інші країни офіційно не визнавати уряд Талібану. Марш тривав не більше 10 хвилин і пройшов без зіткнень із силами безпеки.

Згодом адміністрація Талібану наказала закрити всі салони краси для жінок упродовж місяця в межах чергового обмеження доступу афганських жінок до громадських місць.

27 серпня 2023 року таліби ухвалили рішення заборонити жінкам-туристкам відвідувати національний парк Банді-Амір у провінції Баміан через порушення правил носіння хіджабу.

Уже наступного року верховний лідер афганського руху "Талібан" Хібатулла Ахундзада схвалив закони, які забороняють жінкам говорити й показувати свої обличчя в громадських місцях. Також там оголосили про заборону для жінок молитися вголос і говорити з іншими дорослими жінками.

Високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель висловив різку критику щодо нових законодавчих ініціатив Талібану. Він вважає, що ці закони суттєво обмежують основне право афганських жінок на свободу висловлювання своїх думок.

#Університет #Організація Об'єднаних Націй #Інформація #Психологія #Комп'ютер. #Ліцензія #Прогрес (історія) #Іслам #Афганістан #Талібан #Зовнішня політика #Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки #Паранджа. #Права жінок #Баміан. #Кабул #Станція радіозв'язку #Репортери без кордонів #Духовність #Хіджаб

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Огляд Parimatch: Інноваційний майданчик азартних розваг
У печері виявили язичницький культовий центр.
Експерт вказав на чотири слабкі сторони програм в університетах.
Теги