В Україні вищим навчальним закладам доручено оновити назви своїх освітніх програм. Неправильні найменування можуть призвести до конфліктів, що загрожують законності та акредитації, контролюваної відповідними інстанціями.
Цю інформацію озвучив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти для дорослих Міністерства освіти і науки під час онлайн-зустрічі з представниками українських навчальних закладів, повідомляє "Вчися.Медіа". Він наголосив на важливості коректного підходу університетів до називання освітніх програм.
Міністерство освіти та науки під час проведення моніторингу виявило найбільш "складні" терміни, які часто неправильно використовуються в університетах. Серед них такі слова, як право, дизайн, менеджмент, управління, адміністрування, економіка, бізнес, транспорт, безпека та інші.
Внаслідок невідповідності між назвами освітніх програм та їх змістом, вищі навчальні заклади можуть створювати ситуації, коли фактичний навчальний курс не відповідає заявленій спеціалізації (назва програми одна, а навчальний матеріал зовсім інший). Додатково, така невідповідність може призводити до того, що програма буде неправильно класифікована як належна до іншої спеціальності.
У назвах освітніх програм заборонено вживати повністю або частково:
Наприклад, в одному з університетів у галузі "Історія та археологія" було виявлено, що одна з освітніх програм має назву "Історія та антропологія права". У іншому виші, що спеціалізується на "Економіці", пропонується програма "Агробізнес".
Як відомо, Кабмінет міністрів схвалив влітку 2024 року новий Перелік галузей і спеціальностей, додповідно до Закону "Про вищу освіту" та рекомендацій Європейської комісії. У попередньому списку було 28 галузей. У новому - 10 (+1 "Безпека і оборона") і вони відповідають Міжнародній стандартній класифікації освіти (МСКО).
Як інформував OBOZ.UA, Міністерство освіти і науки України виступило з ініціативою запровадити нову професію "снайпер", яку планують викладати у навчальних закладах професійної (професійно-технічної) освіти.
#Університет #Вища освіта #Міністерство освіти і науки України #Вищий навчальний заклад #Дизайн #Бізнес #Економіка #Моніторинг #Менеджмент #Археологія #Схема класифікації (інформатика) #Закон України «Про вищу освіту» (2014) #Антропологія