Вищі навчальні заклади переживають етап значного скорочення.
Україна готується до масштабної реформи вищої освіти, яка передбачає перехід від радянської моделі галузевих університетів до багатопрофільних та сучасних освітніх закладів європейського типу. Про це заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.
Університети, що були засновані в Радянському Союзі з метою задоволення потреб конкретних галузей промисловості (таких як друкарство, автомобільний транспорт, сільське господарство тощо), вже не відповідають вимогам сучасності. У Європі така модель навчання стала частиною минулого. Натомість, сьогодні існують універсальні навчальні заклади, які пропонують різноманітні спеціальності, адаптивні програми навчання та конкурентоспроможне середовище для викладачів.
"Розмір університету відкриває перед студентами нові горизонти, забезпечуючи широкий вибір дисциплін та доступ до сучасної наукової інфраструктури," – підкреслив Винницький.
Міністерство освіти і науки має намір здійснити поетапний перехід до трьох категорій навчальних закладів.
Одним із важливих показників, що використовуються для оцінки результативності навчальних закладів, стане кількість студентів, які отримують освіту на бюджетній основі. Якщо частка "бюджетників" становитиме менше третини від загальної кількості, це може призвести до можливого зменшення або об'єднання закладу.
В результаті укрупнення в Україні планується, що залишиться близько 100 університетів, проте ця цифра може змінюватися.
Як зазначив Винницький, істотні зміни можуть відбутися лише за умови покращення управлінських навичок керівництва вищих навчальних закладів.
Нагадуємо, що для певних спеціальностей абітурієнтам буде спрощено процес вступу: кому саме зменшать прохідний бал?
Раніше ми розповідали, що школярам готують суворі зміни: торкнеться й батьків
#Університет #Європа #Студент #Вища освіта #Україна #Радянський Союз #Міністерство освіти і науки України #Вищий навчальний заклад