
Новий проєкт приватного університету "Київська школа економіки" (KSE) з купівлі "Гольф Клуб" на Оболоні в Києві для нового кампусу загальною вартістю $40 млн спрямований на збільшення інвестицій на студента до $10 тис., бо саме такі спеціалісти необхідні для сильної України, яка знаходиться під загрозою виживання, заявив президент KSE Тимофій Милованов.
"На даний момент Російська імперія інвестує до $10 тисяч у провідні університети, такі як МФТІ та МГУ, а також до $4 тисяч на кожного студента в інших навчальних закладах. Ці інвестиції спрямовані на виплату зарплат спеціалістам, надання стипендій студентам та створення комфортних умов для проживання, щоб молодь могла зосередитися на навчанні. Водночас, Україна інвестує значно менше: близько $1,5 тисяч у неконкурентоспроможні університети, $2,5 тисяч у провідні виші, до $4-5 тисяч в Українському католицькому університеті та до $8 тисяч у Київській школі економіки. Наша мета – підвищити цей показник до $10 тисяч", - зазначив він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
Милованов зазначив, що угода, в якій $18 млн пішло безпосередньо на купівлю "Гольф Клубу" з 14,5 тис. кв. м площ та 5 га землі в оренді, а решта грошей підуть на створення освітнього процесу за найсучаснішими стандартами, є частиною плану, який був затверджений в 2022 році на початку війни.
"KSE повинна зосередитися на інженерних спеціальностях, STEM-дисциплінах, демократичних принципах та правознавстві. Це ключові аспекти для створення сильної та демократичної України, яка наразі стикається з загрозами існуванню. Інженери, математики, юристи, психологи, урбаністи та історики - ми акцентуємо увагу на тих напрямках, які є критично важливими для України сьогодні," - зазначив президент, описуючи цю ініціативу.
Він додав, що наглядова рада поставила йому завдання фокусуватися саме на цьому й зробила дуже агресивний контракт: "нафандрейзити гроші, збільшити вплив, обороти, кількість людей в KSE - побудувати команду та наростити кількість студентів до 2-2,5 тисяч до 2027-го року". Милованов вказав, що є шанси, що це буде виконано до 2026-го чи навіть до 25-го року.
На його думку, з потрібних $40 млн вже вдалося залучити $25 млн. Останні $15 млн ще потрібно буде знайти через співпрацю з донорами, як за межами країни, так і в Україні.
Президент KSE уточнив, що зараз в університеті вчиться 1100 студентів, тоді як менше трьох років тому їх було всього 200.
Він зазначив, що відповідно до міжнародних стандартів, які команда KSE враховувала при розробці угоди, на одного студента потрібно від 10 до 16 квадратних метрів. Проте університет володіє лише будівлею площею 4,5 тисячі квадратних метрів, що означає всього 4 квадратних метри на кожного студента.
"Ми в три зміни організовуємо навчання, щось доорендовуємо, тож вимоги ліцензійні виконуємо, але все одно нам треба мати у власності по 10-12 квадратів на людину... З урахуванням того, що ми купили біля 15 тис. кв. м ... плюс ми орендуємо ще в шести локаціях по Києву, хоча це мало кому відомо, то ми якраз виходимо на забезпечення цих двох тисяч студентів", - описав він ситуацію.
Милованов підкреслив, що значна частина інвестицій з вказаних $40 млн піде на стипендії для студентів, бо в університеті тільки 45% студентів під час війни платять, тоді як 55% вчаться безкоштовно.
"Це діти військових, ветерани, переселенці, просто талановиті люди, які не можуть собі дозволити за це заплатити. Ми хочемо, щоб освіта була доступною. Коли заходить мова про приватний університет, деякі часто думають, що це про заробляння грошей. Але ми неприбуткова організація, ми витрачаємо гроші, інвестуємо їх в людину", - наголосив президент.
Він зазначив, що в даний момент KSE не отримує додаткових коштів на покриття операційних витрат університету та KSE Institute у розмірі приблизно $5-10 млн щорічно. "Ми відчули значний удар від USAID, звідки раніше надходило кілька мільйонів доларів на рік. На мою думку, ми втратили близько $15 млн за вже підписаними контрактами. Це важко, але ми впораємося," - додав, зокрема, Милованов.
За його словами, стипендії, а також залучення висококваліфікованих викладачів і організація освітнього процесу — включно з технічним забезпеченням, літературою, доступом до знань, міжнародними обмінами, подорожами, конференціями та форумами — потребують фінансування в розмірі близько 10 мільйонів доларів, що становить приблизно одну чверть загального бюджету проєкту. Як додав Милованов, з цієї суми 3 мільйони доларів призначені для контракту з Olin College of Engineering, який наразі перебуває на етапі підписання.
"Вони перетворять нас на sister institution. Це один з найкращих бутик-інженерних коледжів, який навіть MIT (Массачусетський технологічний інститут - ІФ-У) має намір придбати," - зазначив президент KSE.
KSE - це приватний університет і дослідницький центр, який був створений у 1996 році. Він працює як неприбуткова організація, зареєстрована в США. Починаючи з 2022 року, благодійники KSE інвестували понад 150 мільйонів доларів у проєкти, пов'язані з гуманітарною допомогою, обороною та освітою, включаючи вдосконалення університетської інфраструктури.
#Університет #Київ #Студент #Україна #Президент (державна посада) #Юрист #Психолог. #Сміливіше. #Коледж #Математика #Російська імперія #Інфраструктура #Інвестиції #Український католицький університет #Долар США #Неприбуткова організація #Кампус #Массачусетський технологічний інститут #Стипендія #Інтерфакс-Україна #Агентство США з міжнародного розвитку #Інжиніринг #Київська школа економіки #Московський державний університет імені М. В. Ломоносова #Гольф #Юриспруденція #Московський фізико-технічний інститут